مقالات مرتبط با درب فرفورژه, عمومی

مراحل ساخت درب فرفورژه در کارخانه فورژمدرن

مراحل ساخت درب فرفورژه

شاید شما نام درب فرفورژه را زیاد شنیده باشید اما با مراحل ساخت درب فرفورژه آشنایی نداشته باشید. ما در این قسمت می‌خواهیم صفر تا صد ساخت درب فرفورژه را به شما توضیح دهیم تا بتوانید در رابطه با این موضوع اطلاعات درستی داشته باشید. این درب‌ها از فلزات، چوب، پی وی سی، ام دی اف و مواردی از این دست تولید می‌شوند.

افراد می‌توانند با توجه به نیاز و سلیقه خود یکی از انواع درب‌ها را خریداری کرده و زیبایی و ایمنی محیط ساختمان خود را افزایش دهند. شما اگر از بیرون این درب را نگاه کنید از نظر زیبایی بسیار عالی می‌باشد. بیشتر درب‌ها از فرفروژه ساخته شده اند. به عنوان مثال درب‌های ورودی و درب‌های پارکینگ جزو درب‌هایی می‌باشند که از جنس فرفورژه تولید شده اند.

برای مشاهده راه های ساده افزایش امنیت ساختمان کلیک کنید

این درب‌ها نیز خود دارای انواع و مدل‌های مختلفی می‌باشند که شما می‌توانید مدل‌های کلاسیک، قدیمی، مدرن، ساده و امروزی را خریداری نمایید و در محیط مورد نظر خود نصب کنید. می‌توانید با توجه به سلیقه خود درب‌های ساده و تا درب‌های پر زرق و برق را خریداری نمایید. در زمان‌های گذشته شکل دادن و ساختن درب‌های فرفورژه دارای زحمت بسیار زیادی بود. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر نیاز نیست سازندگان برای ساخت این درب‌ها زحمت زیادی بکشند.

سازندگان با استفاده از دستگاه‌های بسیار پیشرفته می‌توانند این درب‌ها را با بهترین کیفیت و به زیبایی تولید نمایند. با روی کار آمدن این تکنولوژی امروزه درب پارکینگ، درب‌های ساختمان، درب‌های حیاط و… از نوع فرفورژه تولید شده‌اند که دارای ارتفاع، طول و طرح‌های بسیار متنوعی نیز هستند.

مطالعه بیشتر: ریخته گری چدن مخصوص درب های فرفورژه چیست؟

درب ورودی و پارکینگ فرفورژه
درب ورودی و پارکینگ فرفورژه

در رابطه با مراحل ساخت درب فرفورژه چقدر اطلاعات دارید؟

مراحل تولید درب فرفورژه بسیار مختلف می‌باشد. اولین مرحله در ساخت این نوع درب بازدید ناظر و سازنده است. ناظر باید از فضای مورد نظر بازدید کند تا بتواند بر اساس اندازه گیری‌های اولیه ساخت درب را شروع کند. مرحله دوم ناظر با در نظر گرفتن نظر و سلیقه مشتری درب را طراحی می‌کند. می‌توان گفت در این مرحله طراحی شروع می‌شود. طراحی توسط کارشناسان متخصص این مجموعه انجام می‌شود تا بتوانند بر اساس معیارهایی مانند میزان رفت و آمد، سلیقه مشتری و نوع مکان یک طرح بسیار ایده‌آل را به وجود بیاورند.

مراحل ساخت درب فرفورژه مختلف است. مرحله بعد از طراحی شروع ساخت سازه می‌باشد. اگر طراحی به صورت مدرن و ساده باشد مراحل ساخت آن ساده است و در زمان کمتری به اتمام می‌رسد. اما اگر درب دارای ظرافت و طرح متفاوت باشد برنامه‌ای که به دستگاه داده می‌شود نیازمند مدت زمان بیشتر و دقت بالاتری است.

در این مرحله ممکن است از برش لیزر نیز استفاده شود. تمام این موارد سبب می‌شوند تا درب خام ساخته و تولید شود. در نظر داشته باشید طراحی و ساخت درب فرفورژه از نظر متخصصین به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شود. درب پارکینگ، درب نفر رو، درب حیاط، درب لابی جزو دسته‌های کلی می‌باشند.

چرا باید از درب فرفورژه استفاده کنیم؟

وسایل مهم در ساخت این درب

در مراحل ساخت درب فرفورژه باید از وسایل خاصی استفاده شود. همچنین افراد باید با سلیقه کار کرده و طرح‌ها را با هنر تلفیق نمایند تا بتوانند خروجی بسیار زیبایی داشته باشند. هر چقدر درب فرفورژه طراحی زیبایی داشته باشد در پایان می‌تواند ظاهر زیبایی نیز به محیط مورد نظر شما ببخشد. در ساخت این درب از قطعات مختلف استفاده می‌شود.

در نظر داشته باشید برای ساخت درب فرفورژه مانند درب‌های دیگر فلزی ابتدا چهارچوب و سپس کلاف ساخته می‌شوند. هر نوع درب دارای اندازه و سایز‌های مخصوص به خود می‌باشند. اما افراد تنها می‌توانند در ابعاد سه متری دربی شبیه به طرح اصلی را بسازند. این هنر سازنده می‌باشد که با استفاده از قطعاتی که در دست دارد بتواند چارچوب را ساخته و طرح مورد نظر را پیاده‌سازی کند.

درب ورودی فرفورژه
درب ورودی فرفورژه

در رابطه با درب فرفورژه صنعتی اطلاعاتی دارید؟

برای مشاهده تفاوت آهن فرفورژه با فلز چدن کلیک کنید

در مطالب بالا سعی کردیم تا حدودی به بررسی مراحل ساخت درب فرفورژه بپردازیم. درب فرفورژه صنعتی نیز امروزه در بازار وجود دارد. ساخت آن‌ها تا حدودی متفاوت‌تر از سایر درب‌ها می‌باشد. در ساخت این درب ابتدا چهارچوب اندازه گیری می‌شود و سپس قطعات با توجه به اندازه گرفته شده داخل چارچوب چیده و جوشکاری می‌شوند.

کارخانه‌های معتبر و بزرگ تولیدکننده این درب‌ها دارای دستگاه و تجهیزات و کوره‌های مخصوص می‌باشند که با استفاده از این وسایل می‌توانند درب‌های فرفورژه را حالت دهند. دیگر نیازی نیست که تغییری در درب و طرح اصلی به وجود بیاید.

افراد می‌توانند مطابق با نقشه اصلی قطعات درب را جایگذاری نمایند. این نوع درب‌ها دارای عظمت و شکوه بسیار زیادی هستند و می‌توانند زیبایی زیادی به نمای ساختمان شما ببخشند. شما از این درب‌ها می‌توانید در مکان‌های بزرگ مانند پارکینگ‌های عمومی، درب ویلا و … استفاده کنید.

در نظر داشته باشید پس از جایگذاری قطعات مختلف، نوبت به جوشکاری می‌رسد. جوشکاری توسط دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود. بعد از جوشکاری نوبت به آرایش و پیرایش نقاطی می‌باشد که در موقع جوشکاری به وجود آمده اند.

مطالعه پیشنهادی: حفاظ فرفورژه بهتر است یا استیل؟

درب پارکینگ فرفورژه
درب پارکینگ فرفورژه

مرحله پایانی نصب درب فرفورژه کدام مرحله می‌باشد؟

در مطالب بالا در رابطه با مراحل ساخت درب فرفورژه اطلاعاتی را ارائه دادیم. در نظر داشته باشید که مرحله آخر مرحله رنگ کاری می‌باشد. البته افراد قبل از شروع این کار از مواد مخصوصی برای چربی‌زدایی استفاده می‌کنند. برای رنگ کاری نباید هیچ گونه چربی بر روی سطح درب باشد. بعد از گرفتن چربی‌های اضافی روی درب درزگیری بین پروفیل‌ها انجام می‌شود. سپس درب بر روی ریل‌های مخصوص برای پاشیدن پودر قرار می‌گیرد. رنگ‌ها بر حسب توافق و سلیقه مشتری انتخاب می‌شوند.

رنگ مورد نظر بر روی درب پاشیده می‌شود. سپس درب رنگ شده ۲۰ دقیقه درون کوره قرار می‌گیرد تا با حرارت ۲۱۵ درجه سانتیگراد رنگ به صورت کامل بر روی در فیکس شود. بعد از این مرحله دو ساعت به درب زمان داده می‌شود تا به صورت کامل رنگ شود. سپس پتینه کاری بر روی درب‌های فرفورژه انجام می‌شود.

به عنوان مثال گل‌ها و قطعاتی که بر روی درب قرار دارند به رنگ مسی و طلایی در می‌آیند. در نظر داشته باشید تمامی موارد به خواست و سلیقه مشتری می‌باشند. درب‌های رنگ شده و آماده تحویل توسط تیم کنترل بررسی می‌شوند. کنترل کیفیت درب از اهمیت بالایی برخوردار است. درب‌های مورد تایید بسته‌بندی و آماده ارسال می‌شوند.

جمع‌بندی در رابطه با مراحل ساخت درب فرفورژه

افراد در صورت آشنایی با مراحل ساخت درب فرفورژه می‌توانند یک انتخاب درست انجام دهند. کارخانه فورژمدرن کارخانه‌ای بسیار خوشنام و با تجربه در زمینه ساخت انواع درب فرفورژه می‌باشد. شما می‌توانید سفارش خود را بدون هیچ نگرانی به این کارخانه داده و محصول بسیار با کیفیت را مطابق با خواست و نیاز خود دریافت نمایید.

مراحل ساخت درب فرفورژه در این کارخانه با استفاده از دستگاه‌های بسیار پیشرفته انجام می‌شود و می‌توانید در رابطه با کیفیت درب ساخته شده در این کارخانه اطمینان داشته باشید و سفارش‌های خود را به این کارخانه داده و از نتیجه کار شگفت زده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *