مقالات مرتبط با درب فرفورژه, عمومی

حفاظ فرفورژه بهتر است یا استیل؟

حفاظ فرفورژه بهتر است یا استیل؟

افراد زیادی تمایل دارند تا از حفاظ برای محیط مورد نظر خود استفاده کنند. حفاظ‌ها می‌توانند امنیت محیط زندگی افراد را افزایش دهند. حفاظ‌ها دارای جنس‌های مختلفی می‌باشند. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که جنس حفاظ فرفورژه بهتر است یا استیل.

ما در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با هر کدام از این حفاظ‌ها صحبت کرده و تفاوت حفاظ فرفورژه با استیل را برای شما بیان کنیم تا اگر قصد خرید این حفاظ را دارید بتوانید بهتر و با دیدی باز تصمیم گرفته و خرید خود را انجام دهید.

آیا درب ورودی ساختمان شما امنیت لازم را دارد؟

حفاظ پنجره
حفاظ پنجره

قبل از نصب حفاظ باید به چه مواردی توجه کرد؟

قبل از پرداختن به بررسی تفاوت حفاظ فرفورژه با استیل بهتر است نکات را به شما ارائه دهیم تا شما به این وسیله بتوانید یک انتخاب آگاهانه داشته باشید. شما قبل از نصب حفاظ باید به نوع، کاربرد آن، طراحی حفاظ و… توجه ویژه داشته باشید.

این موارد جزو نکات بسیار مهم و کلیدی هنگام خرید و انتخاب حفاظ می‌باشند. به عنوان مثال صاحبان زمین و املاک از حفاظ برای جلوگیری از سرقت استفاده می‌کنند. صاحبان منازل معمولا حفاظ‌ها را بر روی درب‌های ورودی و خروجی منزل خود نصب می‌کنند تا بتوانند از ورود سارقین به داخل منزل جلوگیری کنند. همچنین طراحی حفاظ بسیار مهم می‌باشد.

شما با استفاده از سازه‌های آهنی مانند فرفورژه می‌توانید حفاظ‌هایی در شکل‌های گوناگون داشته باشید. زیرا آهن موجود در این سازه‌ها به شما اجازه می‌دهد تا آن‌ها را برش زده و چکش کاری کنید. همچنین شما می‌توانید از حفاظ درب‌ها و پنجره‌ها به شکل کشویی نیز استفاده کنید و از این طریق اجازه عبور افراد ناشناس را به داخل منازل خود محدود نمایید.

آیا مزایا و معایب حفاظ استیل آگاه هستید؟

قبل از پرداختن به بررسی تفاوت حفاظ فرفورژه با استیل بهتر است به تعریف هر کدام از این حفاظ‌ها پرداخته و مزایا و ویژگی‌های آن‌ها را بیان کنیم. حفاظ استیل از آلیاژ سری ۳۰۴ تولید شده است و به چند نوع حفاظ‌های بالکنی، پشت پنجره و بانکی تقسیم‌بندی می‌شوند. می‌توان گفت حفاظ بانکی از نوع پر استفاده‌ترین انواع حفاظ‌های استیل است که در بانک‌های خصوصی و دولتی نصب و استفاده می‌شود. این نوع حفاظ دارای مزایا و معایبی است.

به عنوان مثال دوام و مقاومت بسیار بالا وعدم تغییر رنگ، استحکام بالا، مقاومت در برابر شرایط جوی و حرارت و آتش سوزی، خاصیت ضد اسیدی، نیاز به نگهداری بسیار کم و … جزو مزایای این حفاظ به حساب می‌آیند. اما این حفاظ در کنار مزایای خود معایبی نیز دارد. به عنوان مثال ممکن است بر اثر تغییرات آب و هوایی گشاد شده و از هم فاصله بگیرند.

قیمت این حفاظ‌ها بالا بوده و برای نصب آن باید از افراد بسیار ماهر کمک بگیرید. استفاده از جنس بی‌کیفیت این حفاظت می‌تواند طول عمر آن را بسیار کاهش دهد. همچنین در حین اجرا ممکن است فضای خالی بسیار زیادی وجود داشته باشد که حیوانات و کودکان کوچک نیز بتوانند از آن رد شوند.

حفاظ استیل را در کدام نواحی نصب می‌کنند؟

به طور کلی از حفاظ استیل در قسمت‌هایی مانند پنجره، بالکن و درب‌های ورودی استفاده می‌شود. اجرای حفاظ استیل باید توسط یک شرکت و افراد متخصص و با تجربه انجام گیرد. زیرا نصب این حفاظ بسیار سخت است و ممکن است فرد دچار مشکلاتی در هنگام نصب شود. بهتر است از شرکت‌های خوشنام حفاظ خود را تهیه کنید.

به این صورت می‌توانید از متخصصان و نصابان با تجربه این شرکت‌ها نیز استفاده کنید. این متخصصین می‌توانند به بهترین نحو ممکن به شما کمک کرده و با بررسی محیط مورد نظرتان بهترین مشاوره را به شما ارائه دهند. اما اگر می‌خواهید در درب‌های ورودی، پنجره و بالکن‌ها از یک حفاظ باکیفیت و با طول عمر بالا استفاده کنید، حفاظ استیل سری ۳۰۴ یک انتخاب بسیار مناسب برای شما می‌باشد. البته باید در نظر داشته باشید که قیمت این حفاظ بسیار زیاد است. اگر با قیمت مشکلی نداشته باشید این حفاظ یک انتخاب بسیار ایده آل می‌باشد.

برای مشاهده راه های ساده افزایش امنیت ساختمان روی لینک کلیک کنید

آیا با ویژگی‌های حفاظ فرفورژه آشنایی دارید؟

شرط اول برای دانستن تفاوت حفاظ فرفورژه با استیل بررسی ویژگی هر کدام از انواع این حفاظ‌ها می‌باشد. آلیاژ فرفورژه تلفیقی از چدن و آهن است. آهن سبب می‌شود که این حفاظ از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد. وجود چدن در این آلیاژ نیز می‌تواند انعطاف‌پذیری بسیار بالایی به آن ببخشد. می‌توان گفت سازه‌ای که در آن فرفورژه استفاده شده است در عین زیبایی می‌تواند کارایی بسیار منحصر به فردی نیز داشته باشد.

این سازه در کنار زیبایی بسیار زیاد، شامل تنوع در رنگ و سبک و طرح می‌باشد. همچنین به علت وجود آهن، آلومینیوم و چدن این آلیاژ بسیار دیرتر دچار زنگ زدگی می‌شود. در کنار زیبایی از ماندگاری و کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار است. شما با قیمت بسیار مناسب می‌توانید این حفاظ را تهیه نمایید. همچنین حیوانات و کودکان نمی‌توانند از لای نرده‌های آن عبور کنند. می‌توان گفتن تنها عیبش مقاومت کمتر آن نسبت به جنس استیل می‌باشد.

بررسی تفاوت حفاظ فرفورژه با استیل

حال در این قسمت می‌خواهیم به بررسی تفاوت حفاظ فرفورژه با استیل بپردازیم. از نظر قیمتی این دو با هم بسیار تفاوت دارند. حفاظ فرفورژه از قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به حفاظ استیل برخوردار است. به همین دلیل افراد زیادی تمایل دارند که از حفاظ فرفورژه برای ساختمان‌های خود استفاده کنند. زیرا می‌توانند با قیمت بسیار پایین‌تر خرید خود را انجام دهند. تفاوت اصلی دیگر حفاظ فرفورژه و استیل در طول عمر آن‌ها می‌باشد.

حفاظ فرفورژه نسبت به حفاظ استیل از طول عمر کمتری برخوردار است. البته این موضوع به این معنا نیست که حفاظ فرفورژه تا چندین سال می‌تواند کار کند. در حفاظ استیل اگر از استیل سری ۳۰۴ استفاده شود می‌توان گفت دارای طول عمر بسیار زیادی می‌باشد. که افراد می‌توانند تا سالیان سال از این حفاظ بدون به وجود آمدن مشکل استفاده کنند. البته باید شما قیمت آن را نیز در نظر داشته باشید. استیل سری ۳۰۴ استیل از قیمت بسیار بالاتری برخوردار است.

حفاظ فرفورژه بهتر است یا استیل؟
حفاظ فرفورژه بهتر است یا استیل؟

بررسی این موضوع که حفاظ فرفورژه بهتر است یا استیل؟

تمام موارد بالا را عنوان کردیم تا به پاسخ این پرسش برسیم که حفاظ فرفورژه بهتر است یا استیل. با توجه به مطالبی که عنوان شد متوجه شدیم که کیفیت استیل از فرفوژه بالاتر است و می‌تواند تا چندین سال بدون هیچگونه تغییر رنگی کارایی داشته باشد.

اما حفاظ فرفورژه در مقایسه با نوع استیل از قیمت بسیار پایین‌تری برخوردار است و استحکام بسیار خوبی به علت وجود آهن دارد. همچنین شما با استفاده از این حفاظ می‌توانید تغییرات بسیار زیبایی بر روی نمای ساختمان خود ایجاد کنید بدون اینکه هزینه زیادی نیز برای آن بپردازید. شما با استفاده از حفاظ فرفورژه می‌توانید تا مدت‌های طولانی از یک حفاظ زیبا با کارایی بالا بهره‌مند شوید.

البته بنا به سلیقه و نیاز و خواسته خود می‌توانید جنس استیل و یا فرفورژه را برای حفاظ های‌تان انتخاب کنید. اما توصیه و پیشنهاد ما به شما انتخاب حفاظ فرفورژه می‌باشد. زیرا با قیمت بسیار کمتر از استیل می‌توانید محیط خود را زیبا و ایمن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *