مقالات مرتبط با درب آکاردئونی, عمومی

دانستنی های لازم در مورد ساخت درب آکاردئونی

مدل های مختلف درهای آکاردئونی

درب آکاردئونی یکی از انواع درب‌های بسیار پرکاربرد جهت محافظت از ورودی ساختمان‌های مسکونی، تجاری مغازه‌ها و همچنین پارکینگ‌ها به حساب می‌آید. در کنار روش‌هایی که برای ایجاد امنیت برای ساختمان‌ها در نظر گرفته می‌شود، در این مقاله میخواییم درمورد ساخت درب آکاردئونی با شما صحبت کنیم.

این نوع درب‌ها با توجه به اینکه در هنگام بسته شدن فضای بسیار کمی را لازم دارند، برای منازلی که محدودیت فضا دارند گزینه بسیار ایده آلی می‌باشد. از همین رو بسیار در نظر مشتریان محبوب می‌باشد. اگر علاقه‌مند هستید تا در مورد تولید درب آکاردئونی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید:

برای مشاهده راهنمای خرید درب آکاردئونی کلیک کنید

درب آکاردئونی برای خانه
درب آکاردئونی برای خانه

برای ساخت درب آکاردئونی به صورت استاندارد چه مواردی را باید مد نظر قرار داد؟

پیش از آنکه بخواهیم اقدام به ساخت درب آکاردئونی کنیم لازم است تا با توجه به نیاز مشتری و همچنین ابعاد درب، اندازه گیری‌های لازم انجام شود. درب آکاردئونی به صورت استاندارد در هر متر مربع چه چیزی در حدود ۳۰ الی ۸۰ کیلوگرم وزن دارد. میزان این وزن با توجه به متریال به کار رفته و مدل آن می‌تواند متغیر باشد. همچنین این نوع درب‌ها دارای یک قفل هستند، که برخی از آن‌ها به صورت توکار درون درب نصب شده و برخی دیگر نیز به صورت آشکار می‌باشد.

در مدل آشکار، با استفاده از قفل‌های رایج مانند قفل‌های کتابی درب ایمن می‌گردد. برای درب آکاردئونی یک سری مقاطع کناری نیز در نظر گرفته می‌شود، که ابعاد این مقاطع معمولاً ۵۰ در ۳۰ سانتیمتر می‌باشد. قسمت بسیار مهمی که در درب آکاردئون وجود دارد، مقاطع ریلی است این مقاطع باید به گونه‌ای طراحی شود که به هیچ وجه گیر نکند و به آسانی باز و بسته شود. ابعاد این مقاطع معمولاً ۵۰ در ۵۰ سانتیمتر در نظر گرفته می‌شود.

برای مشاهده اهمیت استفاده از حفاظ آکاردئونی کلیک کنید

برای مدل‌های مختلف درب آکاردئونی معمولاً از پیچ و اتصالات با کیفیت و همچنین کمربند ایمنی استفاده می‌گردد. قفل به کار رفته در این درب‌ها نیز بسیار مهم بوده و حتما باید از یک قفل با کیفیت و در عین حال با امنیت بالا استفاده شود. نوع جوشی که برای ساخت این نوع درب‌ها استفاده می‌شود smaw است.

با چه متریالی میتوان درب آکاردئونی خوب تولید کرد؟

شاید شما فکر کنید که فقط با استفاده از فلز و آهن می‌توان مدل‌های مختلف درب آکاردئونی را تولید کرد، ولی این طور نیست. این امکان وجود دارد تا با استفاده از PVC و MDF و یا چوب‌های مقاوم دیگر درب آکاردئونی تولید کنیم. ولی به هیچ عنوان موارد ذکر شده نمی‌تواند به اندازه آهن استحکام و مقاومت داشته باشد. این موضوع کاملا مشخص است که آهن در مقایسه با چوب مقاومت بالاتری دارد.

شاید چوب زیبایی بیشتری داشته باشد ولی اصلا از نظر استحکام قابل مقایسه با آهن نیست. همچنین درب‌های آکاردئونی از نوع فلزی می‌تواند به صورت تمام گل، درب ۵ گل، درب ۳ گل و همچنین درب ۴ گل تولید گردد. تعداد لوزی‌های افقی که به صورت پشت سرهم برای ساخت درب آکاردئونی به کار برده می‌شوند، تعداد گل‌ها را مشخص می‌کنند.

درب آکاردئونی ریلی
درب آکاردئونی ریلی

ساخت درب آکاردئونی چگونه انجام میشود؟

درب آکاردئونی یکی از انواع بسیار پرطرفدار حفاظت درب به حساب می‌آید، که معمولاً به عنوان یک پوشش برای درب ورودی و یا سایر مناطق مانند انباری ها، مغازه ها، فروشگاه‌ها و غیره به کار برده می‌شود. این نوع درب مانند دربهای کشویی تاشو عمل میکند. مهمترین قسمت در درب آکاردئونی تسمه‌های فلزی است ست که با استفاده از دستگاه‌های برش در ابعاد مورد نظر تولید می‌گردد.

این تسمه‌های فلزی بعد از آن که آماده شدند، با استفاده از پین‌های فلزی به یکدیگر متصل شده تا فرایند باز و بسته شدن را انجام دهند. نهایتاً تسمه‌ها و پین‌ها درون یک قاب فلزی قرار گرفته که به صورت ریلی در عرض قابل حرکت بوده و می‌توان درب را حرکت داد. استفاده از درب آکاردئونی باعث می‌شود تا کمترین فضا در محل درب ورودی اشغال شده و در ساختمان‌های مختلف که راه پله و راهرو وجود دارد، هیچ فضای اشغال نشود. در نتیجه مزاحمت برای سایر ساکنین به وجود نیاید.

مدل‌های مختلف درب آکاردئونی چیست؟

در حالت کلی از نظر اینکه ساخت درب آکاردئونی به چه صورتی تولید می‌شود، در چند دسته طبقه‌بندی می‌گردد. اولین مدل درب‌های آکاردئونی ساده است که برای ساخت این نوع درب‌ها تسمه‌هایی که ابعاد آن‌ها ۲۰ در ۵ سانتی متر هستند به کار برده می‌شود.

درب آکاردئونی از نوع دوبل مدل دیگری است که در آن یک تسمه اضافی روی پرچ‌ها به کار رفته تا از این طریق از میخ پرچ‌ها محافظت شود. با نصب این مدل به هیچ وجه افراد سارق نمی‌توانند راه نفوذی به درون ساختمان پیدا کنند.

این مدل در مقایسه با مدل ساده امنیت بیشتری را ایجاد می‌کند. مدل بعدی درب آکاردئونی از نوع دوجداره است که تسمه‌های به کار رفته در این مدل دو لایه بوده و با استفاده از فرآیند جوشکاری این تسمه‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند. حالت تسمه‌ها نیز درون کلاف درب به صورت ایستاده می‌باشد.

از دیگر مدل‌های پرکاربرد درب آکاردئونی ایتالیایی است. تعداد تسمه‌های این مدل در مقایسه با سایر مدل‌ها بسیار بیشتر می‌باشد. همچنین درب آکاردئونی از نوع پیچی نیز مدل بسیار پر کاربردی است که چیزی در حدود ۴۵ کیلوگرم و بیشتر وزن داشته و استقامت بسیار مناسبی دارد.

ساخت درب آکاردئونی
ساخت درب آکاردئونی

مزیت های حفاظ آکاردئونی نسبت به درب ضد سرقت چیست؟

مدل‌های مختلف درب آکاردئونی از تعداد زیادی پرچ یا همان مفصل ساخته می‌شوند. در حقیقت این پرچ‌ها باعث می‌شوند تا حفاظ قابلیت کشویی و کرکره‌ای پیدا کرده و منعطف شود و بتوان آن‌ها را در عرض باز و بسته کرد. این پرچ‌ها معمولاً بسیار محکم بوده و از جنس فولاد نمره ۵ هستند. البته سارقین ممکن است با در اختیار داشتن ابزار مانند دیلم یا قلم بتوانند از سد این پروژه‌ها عبور کنند.

برای مشاهده ویژگی های درب آکاردئونی ضد سرقت کلیک کنید

در شرایطی که سارق این فرصت را داشته باشد تا با استفاده از دیلم یا دریل پرچ‌ها را باز کند، می‌تواند از این محافظ رد شود. البته برای از بین رفتن این مشکل توصیه ما به شما این است تا از حفاظ دوبل استفاده کنید.

حفاظ دوبل به گونه‌ای طراحی شده تا یک تسمه به صورت اضافی روی تسمه‌های عمودی به کار برده شود تا فرد سارق به هیچ وجه نتواند، پرچ‌ها را از یکدیگر باز کند. همچنین بهتر است که درب آکاردئونی را به صورت مکمل درب ضد سرقت استفاده کنید و با انجام این کار برای مکانی که امنیت آن برای شما اهمیت بالایی دارد، آسوده خاطر باشید.

استفاده از حفاظ آکاردئونی در اماکن ارزش اقتصادی دارد؟

این موضوع کاملاً ثابت شده است که اگر شما برای ساختمان مورد نظرتان از درب آکاردئونی استفاده کنید، در مقایسه با ساختمان‌هایی که این حفاظ را ندارند، در برابر افراد سارق ساختمان خود را بیمه کرده اید. ایمن‌ترین درب‌های ضد سرقت نیز با استفاده از یک سری ترفند‌ها ممکن است باز شوند. در عین حال حفاظ آکاردئونی فقط از طریق سنگ فرز یا لوازم تهاجمی این‌چنینی قابل باز شدن هستند. در نتیجه کمتر سارقی این انتخاب دشوار و پر ریسک را برای سرقت انجام می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *