مقالات مرتبط با درب فرفورژه, عمومی

چرا باید از درب فرفورژه استفاده کنیم؟

درب ورودی ساختمان

درب فرفورژه یکی از انواع درب‌های ساختمانی است که می‌تواند تاثیر زیادی روی زیبایی ساختمان‌ها داشته باشد. این روزها بسیاری از مردم متقاضی استفاده از درب فرفورژه هستند. اما هنوز هم برخی از مردم در مورد اینکه چرا باید از درب فرفورژه استفاده کنند، ابهام دارند. به طور کلی، دلایل مختلفی برای استفاده از درب فرفورژه وجود دارند که اگر با آن‌ها آشنایی داشته باشید، می‌توانید با خیالی راحت اقدام به خرید این درب‌ها کنید و از مزایای آن ها، بهره‌مند شوید. پس اگر این سوال برای شما مطرح است که چرا باید از درب فرفورژه استفاده کنیم؟ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

درب فرفورژه
درب فرفورژه

چرا باید از درب فرفورژه استفاده کنیم؟

درب فرفورژه چیست؟ این سوالی است که برای بسیاری از مشتریان خرید درب پیش می‌آید. در حالی که بسیاری از مردم حداقل نام فرفورژه را شنیده اند؛ ولی نمی‌دانند که فرفورژه می‌تواند چه کاربردهای مختلفی داشته باشد. فرآیند فرفورژه فرآیندی است که در اثر خم شدن میله‌های مختلف در دمای بالای ۴۰۰ درجه سانتی گراد اتفاق می‌افتد. در این صورت میله‌ها تغییر شکل پیدا می‌کنند و می‌توانند برای ساخت درب یا وسایل مختلف دیگر، مورد استفاده قرار گیرند.

درب فرفورژه به دلیل داشتن زیبایی منحصر به فرد، می‌تواند کاربردهای بسیار زیادی برای ساختمان‌سازی داشته باشد. در حال حاضر، بسیاری از مردم با توجه به دلایل استفاده از درب فرفورژه اقدام به استفاده از این درب می‌کنند و از زیبایی این درب‌ها در ساختمان‌ها نهایت لذت را می‌برند. درب‌های فرفورژه می‌توانند به عنوان درب حیاط، درب پارکینگ، درب لابی، درب ورودی ساختمان و… مورد استفاده قرار گیرند.

برای مشاهده مراحل ساخت درب فرفورژه روی لینک کلیک کنید

چرا باید از درب فرفورژه استفاده کنیم؟

چرا باید از درب فرفورژه استفاده کنیم؟ قطعا بسیاری از مردم در مورد مزایای استفاده از درب فرفورژه نسبت به درب‌های رایج موجود در بازار اطلاعات کافی ندارند. به همین خاطر، بد نیست که قبل از خرید انواع درب‌های موجود در بازار، در مورد مزایای خرید درب فرفورژه نیز اطلاعات کسب کنید. درب‌های فرفورژه ساخته شده از آهن هستند و می‌توانند کاربردهای بسیار زیادی را برای محیط‌های متنوع به دنبال داشته باشند.

به دلیل به کار رفتن آهن در این درب ها، شاهد مقاومت بسیار بالای این درب‌ها هستیم.
درب‌های فرفورژه می‌توانند با ترکیب رنگ‌ها و مدل‌های متنوعی ساخته شوند. امکان استفاده از درب فرفورژه برای هر محیطی وجود دارد. حتی برای محیط‌های بیرونی و مرطوب، می‌توان از این درب استفاده کرد؛ بدون اینکه نگران زنگ زدگی و خرابی درب‌های فرفورژه بود. درب‌های فرفورژه با قیمت مناسب‌تری به فروش می‌روند و می‌توانند برای افرادی که به دنبال کاهش هزینه‌های خودشان در جهت ساخت درب هستند، گزینه بسیار خوبی محسوب شوند.

چرا باید از درب فرفورژه استفاده کنیم؟
چرا باید از درب فرفورژه استفاده کنیم؟

آیا امکان انتخاب طرح و مدل درب فرفورژه برای خریداران وجود دارد؟

یکی از سوالات رایجی که برای خریداران درب فرفورژه پیش می‌آید این است که می‌توانند طرح و مدل درب فرفورژه را بر اساس سلیقه خودشان انتخاب کنند؟ همانطور که متوجه شدید برای ساخت درب‌های فرفورژه از ابزارهای خاصی استفاده می‌شود تا بتوان میله‌های آهنی را به شکل گوناگون درآورد. بنابراین، امکان سفارشی‌سازی طرح و مدل درب فرفورژه بر اساس نظر مشتری وجود دارد.

از طرفی آهن به کار رفته برای ساخت درب فرفورژه به گونه‌ای است که می‌تواند به راحتی با رنگ‌های مناسب رنگ‌آمیزی شود. بنابراین، هر یک از مشتریانی که نیاز به درب‌های رنگی و متنوع دارند، می‌توانند درب‌های فرفورژه انتخابی خودشان را با رنگ دلخواه سفارش دهند. بدیهی است که هر چقدر رنگ استفاده شده برای درب فرفورژه باکیفیت‌تر باشد، مقاومت درب‌های فرفورژه نیز افزایش پیدا می‌کند.

دوام درب فرفورژه چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای شما برای خرید درب ساختمانی، دوام و طول عمر است. بنابراین، طبیعی است که در هنگام خرید درب فرفورژه این سوال برای شما مطرح شود که دوام درب فرفورژه چقدر است؟ در بخش «چرا باید از درب فرفورژه استفاده کنیم؟» در مورد دوام درب فرفورژه صحبت کردیم. واقعیت این است که این درب‌ها به دلیل تشکیل شدن از آهن، می‌توانند استحکام بالایی داشته باشند. به طوری که در اثر گذر زمان و یا تغییر آب و هوایی، دچار مشکل یا خرابی نخواهند شد.

البته دوام درب فرفورژه تا حد زیادی وابسته به کیفیت آهن به کار رفته در آن است. همچنین، نوع رنگی که برای ساخت درب فرفورژه مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند تاثیر زیادی روی دوام و طول عمر درب فرفورژه داشته باشد. در مواردی که درب‌های فرفورژه بتوانند با رنگ‌های باکیفیت و ضد زنگ ساخته شده باشند، می‌توان تا چندین سال از این درب‌ها استفاده کرد؛ بدون اینکه شاهد تغییر رنگ و ظاهر درب‌های فرفورژه باشیم.

برای مشاهده تفاوت آهن فرفورژه و فلز چدن روی لینک کلیک کنید

قیمت خرید درب فرفورژه چگونه تعیین می‌شود؟

قطعا یکی دیگر از فاکتورهای شما برای خرید درب فرفورژه قیمت است. تا به اینجا در مورد اینکه چرا باید درب فرفورژه استفاده کنیم؟ صحبت کردیم؛ اما در حال حاضر می‌خواهیم بدانیم که قیمت این درب‌ها چقدر است؟ به طور کلی، سایز درب‌های فرفورژه تا حد زیادی می‌تواند روی قیمت درب فرفورژه تاثیر بگذارد. به طوری که هر چقدر سایز درب بزرگ‌تر باشد، میزان آهن به کار رفته برای ساخت درب نیز افزایش پیدا می‌کند. بنابراین، می‌توان درب‌های فرفورژه دو لنگه را گران‌تر از درب‌های فرفورژه تک لنگه خریداری کرد.

فارغ از این موضوع، نوع رنگ و مدل به کار رفته برای ساخت درب فرفورژه نیز تا حد زیادی روی قیمت تاثیر می‌گذارد. ممکن است قیمت درب‌های فرفورژه با مدل‌های پیچیده‌تر بیشتر از قیمت درب‌های فرفورژه با مدل‌های ساده‌تر باشد. نوع رنگ، ضد زنگ بودن با نبودن آن، به کار رفتن رنگ‌های برند و با کیفیت، همگی روی قیمت درب فرفورژه تاثیر می‌گذارند. بنابراین، اگر به کیفیت درب‌های فرفورژه اهمیت می‌دهید، بهتر است که با دید اقتصادی به درب‌های فرفورژه نگاه نکنید و به دنبال خرید با کیفیت‌ترین درب‌های فرفورژه باشید.

درب فرفورژه مناسب پارکینگ
درب فرفورژه مناسب پارکینگ

آیا می‌توان به جای درب چوبی، از درب فرفورژه استفاده کرد؟

یکی از سوالات رایجی که در مورد درب چوبی و درب فرفورژه وجود دارد، بحث دوام و طول عمر هر کدام از این درب هاست. درب‌های چوبی می‌توانند برای ورودی ساختمان ها، اتاق‌ها و… مورد استفاده قرار گیرند. بیشترین کاربرد درب چوبی، محیط‌های داخلی است. چون قطعا درب‌های چوبی به دلیل حساس بودن به رطوبت، نمی‌توانند برای محیط‌های خارجی استفاده شوند. بنابراین، اساسا کاربرد درب‌های چوبی با درب‌های فلزی متفاوت است.

از این رو نمی‌توان گفت که بهترین جایگزین برای درب چوبی، درب فرفورژه است. چون درب‌های فرفورژه را نمی‌توان در محیط‌های داخلی مورد استفاده قرار داد. درب‌های فرفورژه بیشتر برای محیط‌های خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توان این درب‌ها را برای پارکینگ‌های منازل مسکونی، درب حیاط، درب ورودی ساختمان‌ها و… مورد استفاده قرار داد. امکان ساخت درب فرفورژه با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع وجود دارد. بنابراین، می‌توان بر اساس سبک دلخواه، از هر یک از این درب‌ها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *