عمومی

عوامل موثر بر هزینه ساخت درب و پنجره آهنی

عوامل موثر بر هزینه ساخت درب و پنجره آهنی

دلیل انتخاب درب و پنجره آهنی در چیست؟

به عنوان یک مشتری زمانی که قصد خرید و سفارش یکی از مدل‌های درب و پنجره‌ی آهنی را داشته باشید، موضوع عوامل موثر بر هزینه ساخت درب و پنجره آهنی برای شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در صورتی که تجربه‌ای در زمینه‌ی خرید این محصولات نداشته باشید، برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

زمانی که قصد نوسازی و بازسازی خانه را داشته باشید، اولین چیزی که به ذهن شما خطور خواهد کرد، خرید درب و پنجره‌های با کیفیت و نو می‌باشد. چون درب و پنجره‌های فلزی موجب تامین امنیت مالی و جانی افراد خانواده‌ی شما خواهد بود. همین طور به دلیل شکیل و زیبا بودن درب و پنجره‌های آهنی، نمای ساختمان شما بسیار تغییر پیدا خواهد کرد.

برای مشاهده راهنمای خرید و فروش اینترنتی درب فلزی کلیک کنید

درب پارکینگ آهنی
درب پارکینگ آهنی

چرا از درب و پنجره‌های آهنی در بیشتر پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شود؟

درب و پنجره آهنی یکی از محصولات بسیار با کیفیت می‌باشد که در تمامی پروژه‌های ساختمانی از جایگاه ویژه‌ای برخورداراست. درب و پنجره‌های آهنی به دلیل متریال آهنی که در ساخت و تولید آن به کار گرفته می‌شود، قابل اجرا در طرح‌ها و مدل‌های مختلف می‌باشند. علاوه بر متریال به کار رفته در ساخت این درب و پنجره ها، رنگ و پوشش مناسب درب از دیگر مواردی است که در زمان خرید توجه به آن بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

در درب و پنجره آهنی از مقاوم‌ترین رنگ‌های صنعتی استفاده می‌شود و همین امر موجب افزایش طول عمر این درب‌ها می‌شود. از همه مهم‌تر خرید و انتخاب درب و پنجره‌های فلزی دارای مزیت‌های بسیار زیادی هم می‌باشند. همین امر موجب می‌شود تا به وفور آن‌ها را در ساختمان‌های مختلف مشاهده نماییم.

مزایای استفاده از درب و پنجره‌های آهنی در ساختمان‌ها کدام موارد می‌باشند؟

در این بخش از محتوای عوامل موثر بر هزینه ساخت درب و پنجره آهنی، به بررسی مزیت‌های استفاده از آن‌ها در ساختمان می‌پردازیم. استفاده از درب و پنجره‌های آهنی در اکثر پروژه‌های ساختمانی به دلیل مزیت‌ها و قابلیت‌هایی که این درب‌ها دارند، بسیار زیاد است. از جمله مزایای استفاده از این درب و پنجره‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طرح‌های متنوع: درب‌ها و پنجره‌های آهنی دارای طرح‌های متنوعی می‌باشند که با توجه به سبک معماری ساختمان خود می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید.
 • امنیت بالا: این درب و پنجره‌ها دارای ضریب امنیتی بسیار بالایی می‌باشند.
 • طول عمر زیاد: درب و پنجره‌های آهنی را می‌توان بدون نیاز به تعمیر و رنگ‌آمیزی مجدد تا مدت‌های زیادی استفاده کرد.
 • لوازم جانبی: لوازم جانبی در ساخت درب و پنجره‌های آهنی به برخی از اکسسوری‌هایی گفته می‌شود که در زمان ساخت درب‌ها به آن وصل می‌شوند.
درب ورودی و پارکینگ آهنی
درب ورودی و پارکینگ آهنی

چه چیزهایی روی قیمت درب و پنجره آهنی تاثیر می‌گذارند؟

برای مشاهده راه های افزایش امنیت ساختمان روی لینک کلیک کنید

درب و پنجره آهنی از زمان‌های گذشته تا به امروز کاربرد بسیار زیادی را در صنعت ساختمان‌سازی دارد. به دلیل متریالی که در ساخت این درب و پنجره‌ها استفاده می‌شود، این درب‌ها از قیمت بالاتری نسبت به سایر متریال‌ها مانند چوب یا شیشه و یا پی وی سی برخوردار می‌باشند. در همین راستا برخی عواملی هم هستند که در میزان قیمت آن تاثیر زیادی دارند. از جمله عوامل موثر بر هزینه ساخت درب و پنجره آهنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وزن درب و پنجره ها: یکی از اصلی‌ترین عوامل موثر بر هزینه ساخت درب و پنجره آهنی، وزن درب و پنجره‌ها می‌باشد. ابعاد درب و پنجره‌ای که سفارش داده می‌شود می‌تواند وزن درب و پنجره‌ها را افزایش یا کاهش دهد. به همین خاطر با افزایش متراژ و وزن درب و پنجره ها، هزینه‌ی ساخت آن هم افزایش پیدا خواهد کرد.
 • جنس درب و پنجره آهنی: از دیگرعوامل موثر بر هزینه ساخت درب و پنجره آهنی، جنس پروفیل چارچوب و تک جداره و دو جداره بودن آن می‌باشد.
 • نحوه‌ی باز و بسته شدن درب ها: یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه ساخت درب و پنجره آهنی، نحوه‌ی باز و بسته شدن آن می‌باشد. نحوه‌ی باز و بسته شدن درب و پنجره‌ها به صورت کشویی یا لولایی می‌باشد.
 • نوع شیشه: یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه ساخت درب و پنجره آهنی نوع شیشه‌ای می‌باشد که در درب و پنجره‌ها استفاده شده است. شیشه‌ها از انواع مختلف و گوناگونی برخوردار هستند که با توجه به نوع و کیفیت شیشه و همچنین دو جداره و یا سه جداره بودن آن، دارای هزینه‌ی تمام شده متفاوتی می‌باشد

از دیگر عوامل موثر بر هزینه‌ی ساخت درب و پنجره آهنی کدام موارد هستند؟

 • یراق آلات: نوع و تعداد یراق آلات استفاده شده در درب و پنجره‌ها از دیگر عوامل موثر بر هزینه ساخت درب و پنجره آهنی می‌باشد. منظور از یراق آلات، تجهیزاتی مانند لولا، دستگیره و… می‌باشند. با توجه به برند و شرکتی است که یراق آلات را تولید کرده است، هزینه‌ی هر کدام متفاوت حساب می‌شود.
 • طرح درب و پنجره: از دیگر عوامل موثر بر هزینه ساخت درب و پنجره آهنی، طرح درب و پنجره می‌باشد. درب‌ها و پنجره‌های ساده قیمت به نسبت پایین‌تری از درب‌های طرح دار دارند. چون با افزایش پیچیدگی طرح، آهن به کار رفته در آن هم افزایش پیدا می‌کند. همین طور اجرت ساخت آن هم به دلیل نیاز به دستگاه‌های خاص و یا نیروی کار وِیژه افزایش می‌یابد.
 • هزینه نصب: از دیگر عوامل موثر بر هزینه ساخت درب و پنجره آهنی در هزینه‌ی نصب و حمل و نقل آن می‌باشد. نحوه‌ی نصب درب و پنجره تاثیر بسیار زیادی بر روی دوام و زیبایی آن دارد. همین امر موجب می‌شود تا برای نصب درب و پنجره‌های فلزی از افراد حرفه‌ای کمک گرفته شود.
 • هزینه‌ی رنگ مورد استفاده: از دیگر عوامل موثر بر هزینه ساخت درب و پنجره آهنی، کیفیت رنگ مورد استفاده و نوع رنگ‌آمیزی می‌باشد. کیفیت درب و پنجره‌های آهنی بستگی به نوع رنگ‌آمیزی دارد، اگر رنگ‌آمیزی به صورت صحیح و اصولی و تحت سه مرحله‌ی پرایمر، لایه میانی و لایه‌ی نهایی صورت بگیرد، قطعا کیفیت درب بهتر خواهد بود. در رنگ‌آمیزی درب و پنجره‌ها از دو نوع رنگ معمولی و پودری کوره‌ای استفاده می‌شود. رنگ‌های پودری از هزینه‌ی کمتری نسبت به رنگ‌های معمولی برخوردار هستند.
درب آهنی
درب آهنی

از دیگر عوامل موثر بر هزینه ساخت درب و پنجره آهنی فاکتورهای زیر می‌باشند:

 • میزان هزینه‌ی طراحی و اجرای سفارش‌های درخواستی
 • وضعیت بازار و نیاز مشتریان
 • ضخامت ورقه‌ها و قطعات مورد استفاده
 • میزان پیچیدگی طرح سفارش شده و اجرای آن بر روی درب و پنجره‌ی آهنی
 • شدت سختی در ساخت اجزای درب
 • تعداد سفارش
 • میزان نیاز و سختی شکل دهی به اجزای مختلف درب
 • درخواست تحویل درب در سریع‌ترین زمان ممکن
 • منحصر به فرد بودن درب و خاص بودن قطعات و بخش‌های مختلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *