عمومی

بهترین زمان برای تعویض درب پارکینگ چه موقع است؟

درب پارکینگ

درب های پارکینگ قدیمی که با زور دست باز و بسته می شدند، جای خود را به درب های پارکینگ اتوماتیک و جدید داده اند. هر یک از این درب ها در کنار مزایای خاصی که دارند، می توانند یک سری معایب را نیز به همراه داشته باشند.

بنابراین، انتخاب بهترین درب پارکینگ برای ساختمان ها، می تواند یکی از دغدغه های اصلی شما باشد. فارغ از این موضوع، گاهی حتی با انتخاب بهترین درب پارکینگ نیاز به تعویض یا تعمیر آن خواهید داشت. در این زمان این سوال برای شما مطرح می شود که بهتر است درب پارکینگ را تعمیر کنم یا اقدام به تعویض درب پارکینگ نمایم؟

اگر با بهترین زمان برای تعویض درب پارکینگ آشنا شوید، می توانید به موقع درب پارکینگ را تعویض با تعمیر کنید. پس با ما همراه باشید تا با بهترین زمان برای تعویض درب پارکینگ آشنا شوید.

درب پارکینگ
درب پارکینگ

بهترین زمان برای تعویض درب پارکینگ چه موقع است؟

درب پارکینگ با هر مدل و عملکردی که باشد، می تواند باعث حفظ امنیت ساختمان شود. هر زمانی که درب پارکینگ نتواند عملکرد مناسبی داشته باشد، قطعا امنیت یک ساختمان به خطر می افتد. بهترین زمان برای تعویض درب پارکینگ، زمانی است که دیگر قادر به تعمیر درب پارکینگ و استفاده مجدد از آن نباشید.

در ادامه مقاله، 5 عامل اصلی که ایجاب می کنند تا اقدام به تعویض درب پارکینگ کنید را ذکر می کنیم.

خرابی های رایج درب پارکینگ چیست؟

یکی از مهم ترین دلایلی که ایجاب می کند اقدام به تعویض درب پارکینگ کنید، خرابی عمده درب پارکینگ است. گاهی اوقات درب پارکینگ اتوماتیک و برقی دچار خرابی های جزئی می شوند.

به طور مثال بخشی از ریموت دچار اختلال می شود و یا موتور درب به درستی کار نمی کند. در این مواقع می توان با یک هزینه محدود اقدام به تعمیر درب پارکینگ کرد.

اما گاهی آنقدر خرابی درب پارکینگ هزینه بر است که صرفه اقتصادی با تعویض درب پارکینگ می باشد. بنابراین، اگر تصور می کنید که هزینه تعمیر درب پارکینگ زیاد است، بهتر است که ابتدا در مورد قیمت خرید درب پارکینگ اطلاعات کسب کنید.

سپس، یک برآورد هزینه کلی داشته باشید تا بتوانید بین تعمیر و تعویض درب پارکینگ، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

عدم دسترسی به قطعات درب پارکینگ برای تعمیر آن

گاهی اوقات صرفه اقتصادی با تعمیر درب پارکینگ است؛ اما قطعاتی که برای تعمیر درب پارکینگ مورد نیاز می باشند، نمی توانند به راحتی خریداری شوند.

ممکن است برخی از قطعات درب های پارکینگ به واسطه قدیمی بودن یا تحریم ایران، در کشور ایران به راحتی پیدا نشوند. اگرچه از همان ابتدا توصیه می شود که افراد برای خرید درب پارکینگ به این موضوع توجه داشته باشند. اما به هر حال برخی از افراد با این مشکل نیز مواجه می شوند.

در این زمان بهترین راهکار برای رفع مشکل درب پارکینگ، تعویض آن است. البته توصیه می شود که در هنگام تعویض درب پارکینگ، مجددا به قابل تعمیر بودن درب و پیدا کردن قطعات این درب در صورت نیاز، توجه داشته باشید تا بعدا برای تعمیر درب پارکینگ دچار مشکل نشوید.

درب پارکینگ
درب پارکینگ

تغییر کارایی پارکینگ و عدم پاسخگویی درب قدیمی

ممکن است کارایی یک ساختمان متفاوت شود و نیاز به رفت و آمد بیشتری در یک ساختمان باشد. بدیهی است که هر یک از انواع درب های پارکینگ می توانند پاسخگوی یک سری رفت و آمدهای محدود باشند. اما در صورتی که رفت و آمد پارکینگ افزایش پیدا کند، احتمال خرابی درب پارکینگ قدیمی و استهلاک آن بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

در این زمان اگر اقدام به تعویض درب پارکینگ نکنید، قطعا شاهد مشکلات زیادی مانند کند شدن سرعت درب پارکینگ و … خواهید بود.

بنابراین، بهترین زمان برای تعویض درب پارکینگ زمانی است که درب های پارکینگ قدیمی پاسخگویی مناسبی نداشته باشند. معمولا این اتفاق زمانی می افتد که تعداد مراجعین به پارکینگ افزایش پیدا می کند و درب پارکینگ در طول روز بارها و بارها باز و بسته می شود.

بهترین زمان برای تعویض درب پارکینگ

کاهش سرعت باز و بسته شدن درب های پارکینگ قدیمی

یکی از دیگر دلایلی که باعث می شود نیاز به تعویض درب پارکینگ داشته باشید، کاهش سرعت باز و بسته شدن درب هاست. به طور کلی، مهم ترین انتظاری که برای درب های پارکینگ وجود دارد این است که در کوتاه ترین زمان ممکن باز و بسته شوند تا امنیت یک ساختمان حفظ شود.

اما گاهی به دلیل قدیمی شدن درب پارکینگ و کارکرد بسیار زیاد، سرعت باز و بسته شدن این درب ها کاهش پیدا می کند. اگرچه در برخی از موارد امکان رفع این مشکل با تعمیر درب های پارکینگ وجود دارد. اما می توان برای رفع این مشکل به صورت اصولی تر، اقدام به تعویض درب پارکینگ نمود.

عدم کارایی مناسب درب پارکینگ برای حفظ امنیت یک ساختمان

در صورتی که به هر دلیلی درب پارکینگ نتواند کارایی مناسبی برای حفظ امنیت یک ساختمان داشته باشد، نیاز است که حتما تعویض شود. تعویض درب پارکینگ های قدیمی که به صورت دستی باز و بسته می شدند، با درب های اتوماتیک و برقی بسیار حائز اهمیت است.

همچنین، می توان درب های برقی قدیمی که سرعت باز و بسته شدن کمی دارند را با درب های پارکینگ جدید و نوین جایگزین کرد.

هر یک از انواع درب پارکینگ باید بتوانند نیاز یک ساختمان و امنیت آن را تامین کنند. بنابراین، در صورتی که احساس می کنید یک درب پارکینگ برای حفظ امنیت ساختمان کافی نیست؛ می توانید اقدام به تعویض آن کنید. چون این اقدام بهترین راهکار برای رفع مشکلات احتمالی در یک ساختمان است.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم در مورد بهترین زمان برای تعویض درب پارکینگ صحبت کنیم. به طور کلی، درب های پارکینگ به واسطه داشتن عملکرد مناسب، می توانند امنیت ساختمان را تامین کنند.

اما گاهی به دلیل خرابی، کند شدن سرعت باز و بسته شدن و حتی تغییر کارایی یک ساختمان، این درب ها نمی توانند نیازهای یک ساختمان را برطرف کنند.

در این زمان بهترین راهکار تعویض درب پارکینگ و به روز کردن تکنولوژی های به کار رفته در درب پارکینگ است. اگر شما هم با 5 عاملی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم، مواجه شدید؛ می توانید اقدام به تعویض درب پارکینگ نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *