عمومی

هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان

نمای ساختمان

هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان همواره مورد توجه بوده است. باید در نظر داشته باشیم که درب ورودی را به عنوان یک نمای بی‌چون و چرا در نظر بگیریم، اگر چه درست است که در بسیاری از مواقع، به ویژه در ساخت و سازهای کلاسیک، درب ورودی و نمای ساختمان با هم منطبق می‌شوند، اما در موارد دیگر چنین نیست.

نمای ساختمان
نمای ساختمان

درب ورودی نمای خانه یا مشاغل ما را تشکیل می‌دهد که بخت و اقبال از طریق آن وارد و خارج می‌شود. به همین دلیل درب اصلی مهمترین عنصر فنگ شویی است که نباید از آن غافل شد، زیرا هر روز که وارد و بیرون می‌شوید تحت تاثیر درب ورودی قرار می‌گیرید.

طبق اصول طراحی، یک درب ورودی با مدیریت خوب می‌تواند ثروت مالک را بهبود بخشد و زیبایی را به ارمغان بیاورد.

طراحی خوب و هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان شما به دلایل واضح از اهمیت بالایی برخوردار است. از طریق ورودی اصلی و نمای خوب است که خانه منبع اصلی انرژی فنگ شویی خود یعنی چی را جذب می‌کند، بنابراین اگر می‌خواهید در خانه خوبی زندگی کنید باید روی ایجاد فنگ شویی خوب در ورودی اصلی و نیز هماهنگی آن با هارمونی نمای ساختمان تمرکز کنید.
در اینجا نکاتی را برای کمک به ایجاد هماهنگی خوب درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان و همچنین راه حل‌هایی برای چالش‌های مختلف بیان خواهیم کرد.

نمای ساختمان و درب پارکینگی لوکس
نمای ساختمان و درب پارکینگی لوکس

ملاحظات اصلی طراحی ورودی ساختمان

ورودی اصلی در طراحی معماری و در سبک‌های موجود در آن بسیار مهم است. در واقع از این طریق است که خانه انرژی خود را جذب می‌کند.

هنگامی که یک خانه انرژی خوبی در سرتاسر آن در گردش باشد، افرادی که در آن زندگی می‌کنند سطوح بالاتری از رفاه را تجربه می‌کنند.

قسمت جلوی درب ورودی باید صاف، باز و روشن باشد تا بدون مشکل شانس و اقبال را ارائه دهد. یعنی نامنظم یا دارای موانع نباشد. یک مسیر وسیع بیرون از درب ورودی، و هماهنگی آن با نمای ساختمان می‌تواند، آینده‌ای روشن و موفق را برای شما رقم خواهد زد.

محوطه بیرون درب ورودی نباید دارای اشیایی مانند پله ها، آسانسور ها، ساختمان‌هایی با گوشه‌های تیز یا ساختمان‌های بزرگ باشد، زیرا می‌تواند هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان را محدود کند.

درب ورودی نباید به سمت تیرک، درخت بزرگ یا تابلو راهنمای موجود در محوطه ساختمان باشد، زیرا باعث بی‌ثباتی نمای ساختمان می‌شود. با پیروی از دستورالعمل‌های طراحی می‌توانید درب ورودی را با نمای ساختمان هماهنگ کنید.

می‌توانید آب، گیاهان یا گل‌ها را نزدیک درب ورودی قرار دهید و آن‌ها را با سبک طراحی نما هماهنگ کنید. برای این کار باید به رنگ نما و پوشش گیاهی موجود در ورودی خانه توجه کنید.

نوع درب ورودی، رنگ درب ورودی، جنس درب ورودی و غیره همگی باید متناسب با نمای ساختمان و متریال آن انتخاب شود.

 نمای ساختمان سبک قدیمی
نمای ساختمان سبک قدیمی

آشنایی با عناصر مهم برای هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان

هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان می‌تواند وابسته به سبک نما و نوع درب انتخابی شما باشد.

ممکن است سبک نمای ساختمان شما کلاسیک باشد، بنابراین نمی‌توانید از درب‌های مدرن و شیشه‌ای امروزی برای آن استفاده کنید، زیرا باعث می‌شود هماهنگی درب ورودی ساختمان با نمای آن به هم بریزد.

چه چیزهایی می‌توانند روی هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان تاثیر بگذارند؟

اندازه:

درب اصلی باید اندازه مناسبی داشته باشد. اگر بیش از حد بزرگ باشد، نمی‌توان با نمای ساختمان هماهنگ باشد، زیرا اصل موضوع طراحی یعنی تناسب را به هم می‌ریزد و باعث می‌شود توجه بسیار زیادی را به خود جلب کند.

به طور کلی درب بزرگ‌تر عمل تناسب نما را نقض می‌کند. برعکس، اگر خیلی کوچک باشد، اثر بدی دارد و نمی‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد و همین طور تناسب و هارمونی نمای ساختمان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

طرح:

نمای درب ورودی نباید نامنظم باشد یا از عناصر طراحی و دکوراسیون زیاد استفاده شود، زیرا هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان را نقض می‌کند. همچنین درب ورودی باید فضای پر و خالی زیادی نیز نداشته باشد تا تاکید اصلی را از روی نما بردارد.

فرم:

اگر نمای شما به شکل مدرن و با خطوط صاف طراحی شده و پنجره‌ها نیز به شکل مربع یا مستطیلی هستند، نباید درب اصلی را به شکل نیم دایره یا قوس طراحی کنید، بلکه بهتر است شکل درب شما ساده و به شکل مستطیلی باشد.

رنگ درب ورودی باید به بهترین وجه با عنصر مطلوب نما مطابقت داشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود برای یادگیری عنصر مطلوب خود از یک استاد با تجربه یا طراح نما کمک بگیرید.

نمای ساختمان
نمای ساختمان

چرا باید بین درب ورودی و نمای ساختمان هماهنگی برقرار باشد؟

اگر هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان برقرار باشد می‌تواند افراد زیادی را به خود مجذوب کند. همچنین می‌تواند رفاه و حال خوب را نیز برای ساکنین آن به ارمغان بیاورد.

در واقع اگر اصول طراحی و هماهنگی رعایت شود می‌تواند با جزئیاتی که به سادگی اجرا شده‌اند شما را مجذوب خود کنند. این خانه‌ها با معماری زیبا، با عناصر معماری که لوکس و متمایز بودن را به نمایش می‌گذارند، متمایز می‌شوند.

ترکیب رنگ درب و مصالح نمای ساختمان، شما را می‌تواند عاشق اقامتگاه خود کند. شما همواره باید برای اجرای خوب نما با یک متخصص واقعی و یک طراح حرفه‌ای مشورت کنید.

شما می‌توانید از درب‌های فلزی، چوبی، شیشه‌ای که متناسب با سبک نمای ساختمان شما هستند به راحتی استفاده کنید. البته باید به رنگ نما و رنگ درب ورودی توجه شود. نباید از رنگ‌های متضاد هم در درب ورودی و نما استفاده کنید، بهترین گزینه برای این کار، رنگ‌های هماهنگ و یا رنگ‌های خنثی هستند.

خلاصه با توجه کردن به موارد مهم اشاره شده می‌توانید هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان را به بهترین شکل انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *