عمومی

تزیین درب ورودی ساختمان

تزیین درب ورودی ساختمان

تزیین درب ورودی ساختمان اگرچه اغلب در کشور ما نادیده گرفته می‌شود، اما ورودی می‌تواند یکی از تاثیر گذار‌ترین و مورد توجه‌ترین فضاهای ساختمان شما باشد.
به هر حال، ورودی مکانی است که مقدمه پذیرای مهمانان شما است بنابراین باید، زیبا و جذاب باشد و بتواند دعوت‌کنندگی خوبی داشته باشد.

تزیین درب ساختمان لوکس
تزیین درب ساختمان لوکس

پس چرا این منطقه از ساختمان را باید در پس زمینه گذاشت و استفاده‌ای از آن نکرد. می‌توانید از عناصر طراحی هوشمندانه برای شلوغ کردن، روشن‌تر کردن فضا و ایجاد بهترین برداشت ممکن استفاده کنید.
توصیه می‌کنیم از نادیده گرفتن درب ورودی خودداری کنید و مطمئن شوید که دقیقا همان چیزی را که شما می‌خواهید بیان می‌کند.

ورودی ساختمان همیشه لازم نیست با معماری ساختمان هماهنگی داشته باشد. شما می‌توانید به خود اجازه دهید بازی کنید و خانه خود را به یک معبد یا یک اثر هنری تبدیل کنید. در ادامه چند نکته برای تزیین درب ورودی ساختمان به شما می‌گوییم.

تزیین درب ورودی با گل و گیاه
تزیین درب ورودی با گل و گیاه

۱. ورودی را سازماندهی کنید

اگر شما هم مانند اکثر مردم هستید، ممکن است ورودی شما کمی نامرتب باشد. به عنوان محل ورود کودکان، مهمانان و حتی ساکنان آپارتمان، باید آن را سازماندهی کنیم.
بهترین نکته برای تزیین درب ورودی ساختمان شما این است که مطمئن شوید همه عناصر به کار رفته برای طراحی، در یک سازماندهی منظم قرار داشته باشند.
هنگام سازماندهی این فضا واقع بین باشید. از تجهیزات و لوازمی استفاده کنید که ضروری هستند و با سبک طراحی نما نیز هماهنگ هستند.

تزیین درب ورودی با افزودن نور
تزیین درب ورودی با افزودن نور

۲. منطقه را روشن کنید

بهترین ایده برای تزیین درب ورودی ساختمان اضافه کردن روشنایی مناسب است. نقاط ورودی و مسیرهای عبور از یک خانه معمولاً به نور محیطی نیاز ندارند، مگر اینکه نقاط کانونی مانند آثار هنری یا ویژگی‌های معماری در آن وجود داشته باشند که نیاز به نورپردازی برجسته دارد.

یک ورودی کوچک را می‌توان به اندازه کافی توسط یک لامپ فرو رفته یا روی سقف یا دیوارکوب روشن کرد. یک ورودی با ارتفاع دوبل با یک راه پله ممکن است به یک لوستر با کنترل‌های روشنایی در پایین و بالای پله‌ها نیاز داشته باشد. روشنایی محیط درب ورودی ساختمان را می‌توان با وسایل توکار زیبا و جذاب و با رنگ‌های مختلف، یا با دیوارکوب‌ها تزیین کرد.

اگر در ورودی خود از آثار هنری مانند مجسمه استفاده می‌کنید، نورپردازی تاکیدی (نورپردازی متمرکز) را در نظر بگیرید که با قرار دادن دقیق وسایل جهت دار با استفاده از لامپ‌هایی که پرتوهای نور بسیار باریکی را ایجاد می‌کنند، به دست می‌آید.

لامپ‌های PAR (بازتابنده سهموی آلومینیومی) و MR (بازتابنده چند وجهی) اغلب برای نورپردازی تاکیدی به کار گرفته می‌شوند و برای تزیین درب ورودی ساختمان می‌توانند مناسب باشند.

تزیین درب ورودی با نورپردازی

۳. مواد مختلف را با هم مخلوط و مطابقت دهید

اغلب بهترین راه برای تزیین درب ورودی ساختمان، استفاده از ترکیب مواد موجود است. هندسه و رنگ‌های جالب یک ورودی جلویی جذاب به خانه شما ایجاد می‌کند. از همان شکل هندسی برای ترکیب متضاد آجر، سنگ، چوب، فلز و کاشی استفاده کنید.

۴. جزئیات معماری دکوراسیون ایوان را برجسته کنید

صرف نظر از اینکه جزئیات معماری ورودی خانه شما ستون‌های نئوکلاسیک، مدرن، ویکتوریایی، آجرکاری به سبک اسپانیایی یا خطوط کاملاً خالی از اوایل قرن بیستم باشد، آن‌ها همیشه یک تصویر بصری قوی از خانه در ذهن مخاطبان شما ایجاد می‌کنند.

به عقب برگردید و به جزئیات درب ورودی ساختمان خود نگاه کنید. به نمای خانه خود به طور کلی نگاه کنید. به دنبال قطعاتی باشید که می‌توانند رنگی، تقویت یا به روز شوند تا ظاهری منحصر به فرد و جذاب به ورودی ساختمان شما ببخشند.

جزئیات سقف ورودی ساختمان می‌تواند جزییات رنگی باشد که لطافتی به نمای خانه شما می‌بخشد. اگر ورودی سرپوشیده‌ای دارید، همان تکنیک‌هایی را که در قسمت جلوی ساختمان خود دارید، به کار ببرید. سعی کنید برای این تزیین درب ورودی ساختمان از عناصر معماری، رنگ، سنگ، کاشی و سرامیک، ستون‌های نمادین، درب‌های فلزی زیبا استفاده کنید.

تزیین درب ورودی با گیاهان
تزیین درب ورودی با گیاهان

۵. تزیین درب ورودی ساختمان را ساده کنید

جزئیات کاربردی کوچک می‌تواند ورودی شما را متحول کند. به جای استفاده از رنگی که نمایانگر درب ورودی است، می‌توانید سبک و شکل درب ورودی را تغییر دهید تا با جزئیات بیرونی محیط مطابقت داشته باشد.

اگر پله‌هایی به سمت درب ورودی دارید، از کاشی‌ها برای برجسته کردن آن‌ها استفاده کنید. برای تکمیل ظاهر، صندوق پستی دیواری و سخت‌افزار درب خود را به روز کنید.

۶. از گیاهان و عناصر خاص استفاده کنید

بسیاری از مردم درب ورودی ساختمان را بهترین مکان برای افزودن شخصیت به ظاهر خانه خود می‌دانند. می‌توانید از رنگ برای ایجاد یک درب ورودی شیک استفاده کنید. رنگ‌های قرمز، زرد، نارنجی و سبز رنگ‌های محبوب برای درب‌های ورودی هستند.

دقت کنید درب‌های جلو نباید از چوب ساخته شوند. درب‌های ورودی فلزی با طراحی جالب می‌توانند گزینه خوبی برای تزیین درب ورودی ساختمان باشند.

با استفاده از گیاهان، حسی تازه به ورودی خود اضافه کنید. گیاهان یکی از عناصر کلیدی طراحی منظر هستند که می‌توانند دکوراسیون منزل شما را موفق کنند. بسته به فضای درب ورودی خود، می‌توانید گیاهان کوچک یا بزرگی را انتخاب کنید که ظاهری جذاب به درب ورودی شما ببخشند.

  • گلدان، تراریوم یا گیاه سبز می‌تواند ظاهر درب ورودی را تغییر دهد.
  • گلدان‌های بزرگ یا درختچه‌های درشت زاویه‌دار می‌توانند اثر پله‌ها و شیب‌ها را ملایم‌تر کنند.
  • ردیف گیاهان زینتی می‌تواند یک ورودی خوب را برای مهمانان شما تعریف کند.
  • جفت گیاهان گلدانی در ورودی ساختمان یا مسیرها تقارن ایجاد می‌کنند.
  • گیاهان تزئینی گلدانی در جلوی درب دوستانه به نظر می‌رسند.

اگر خانه شما در یک شیب تند قرار دارد، ردیف‌هایی از گیاهان چندساله مقاوم، درختچه‌ها یا حتی درختان کوچک در ورودی خانه شما می‌توانند از فرسایش خاک جلوگیری کنند.

تزیین درب ورودی ساده با گیاهان

۷. طراحی ورودی ساختمان به سبک سنتی

دیوارهای آجری، درهای چوبی ورودی، ایوان کاملاً محصور با گلدان‌های متنوع و سبدهای آویزان از طرح‌های سنتی ورودی ساختمان هستند. این طرح، فضای زیادی را برای رویکردهای خلاقانه فردی فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *