عمومی

آیا درب ورودی شما امنیت لازم را دارد؟

آیا درب ورودی شما امنیت لازم را دارد؟

تامین امنیت ساکنین خانه، دارایی‌های شخصی و… رابطه‌ی مستقیمی با کیفیت درب ورودی ساختمان دارد! سوالی که در این راستا ایجاد می‌شود این است که آیا درب ورودی شما امنیت لازم را دارد؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که بسته به این که از چه فناوری‌هایی در تولید درب‌های ورودی ساختمان استفاده شده است و در زمان نصب آن از چه نوع قفل‌های استفاده شده است، امنیت درب تامین می‌شود.

امکان این موضوع وجود دارد که در زمان خرید درب ورودی ساختمان در بازار فروش با درب‌هایی با کیفیت مشابه رو به رو شوید، ولی موضوعی که در این راستا وجود دارد، میزان تامین امنیتی است که هر درب ایجاد می‌کند. در حقیقت میزان تامین امنیتی هر درب با یکدیگر متفاوت بوده و به نوع قفل‌ها و تکنولوژی ساخت آن بستگی دارد.

برای مشاهده اهمیت استفاده از حفاظ آکاردئونی کلیک کنید

افزایش امنیت درب ورودی
افزایش امنیت درب ورودی

آیا درب‌های نسل جدید از استحکام بالاتری برخوردار هستند؟

درب‌هایی که در یک چارچوب نصب می‌شوند، دارای قفل‌های ساده بوده و بیشتر در معرض نفوذ افراد متفرقه قرار می‌گیرند. به همین خاطر از لحاظ ایمنی، از امنیت کمتری برخوردار هستند. امروزه با پیشرفت در زمینه‌ی علم و تکنولوژی، قفل‌های هوشمند جدیدی برای درب‌های ورودی ساختمان روانه‌ی بازار شده اند. ورود نسل جدید قفل‌های هوشمند همراه با فناوری‌های ساختمانی دچار تغییرات و تحولات چشمگیری شده و امنیت بیشتری را برای ساکنین تامین کرده اند.

برای مشاهده راه های ساده افزایش امنیت ساختمان کلیک کنید

آیا درب ورودی شما امنیت لازم را دارد؟

برای پاسخ به این سوال که آیا درب ورودی شما امنیت لازم را دارد، بایستی چند نکته‌ی مهم و ارزشمند را مورد بررسی قرار دهید. این نکات مهم به شرح زیر هستند:

  • جنس درب ورودی: جنس درب ورودی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که ارتباط مستقیمی با میزان نفوذ سارقین دارد. درب‌های آهنی از مقاومت و استحکام بالاتری نسبت به سایر درب‌ها برخوردار هستند. به این صورت که از طریق ابزار یا فشارهای غیر متعارف باز نشده و در برابر ضربه بسیار مقاومت هستند. برای این که بدانید آیا درب ورودی شما امنیت لازم را دارد، می‌توانید به درب ورودی خود یک ضربه وارد کنید. از صدایی که تولید می‌شود، می‌توانید متوجه این موضوع بشوید که هسته‌ی داخلی آن تو پر است یا تو خالی.
  • چارچوب درب: از دیگر نکات بسیار مهمی که در تامین امنیت مورد نیاز برای ساختمان ضروری است، چارچوب درب است. چارچوب درب‌های ورودی به همان اندازه اهمیت دارند که لنگه‌های درب مهم هستند. در صورتی که از چارچوب‌های بی‌کیفیت در درب ورودی ساختمان استفاده شود، درب ورودی ساختمان به راحتی نفوذپذیر خواهد بود. برای این که به پاسخ این سوال که، آیا درب ورودی شما امنیت لازم را دارد، برسید می‌توانید روی قسمتی از چارچوب فشار مختصری وارد کنید. چارچوب نباید در محل خود حرکت کند یا هر گونه انحراف‌پذیری داشته باشد.
  • قفل‌های نصب شده بر روی درب ورودی: یکی دیگر از عوامل بسیار مهمی که موجب تامین امنیت ساختمان می‌شود، استفاده و نصب قفل‌های پیشرفته برای درب‌های ورودی ساختمان می‌باشد. مناسب‌ترین نوع قفل‌ها برای افزایش امنیت درب ورودی ساختمان، درب‌هایی هستند که از طریق رمز یا کارت بانکی باز می‌شوند. برای این که بدانید آیا درب ورودی شما امنیت لازم را دارد، می‌توانید قفل‌های ضد سرقت را جایگزین قفل‌های قدیمی نمایید.
انواع درب های ضد سرقت
انواع درب های ضد سرقت

از دیگر مواردی که موجب افزایش امنیت درب ساختمان می‌شوند، به شرح زیر هستند:

بعضی موارد دیگری هم وجود دارند که امنیت ساختمان را افزایش می‌دهند. مسئله‌ی ایمنی و امنیت درب ورودی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید درب ورودی تلقی می‌شود. برای این که بدانید آیا درب ورودی شما امنیت لازم را دارد، بایستی به این نکات دقت نمایید. این موارد به شرح زیر هستند:

  • در صورتی که درب ورودی ساختمان ترکیبی از فلز و شیشه باشد، بایستی قسمتی از درب که شیشه دارد به وسیله‌ی میله‌های محافظ پوشش داده شود. اگر به این موضوع دقت نشود، سارقین به راحتی می‌توانند با شکستن شیشه‌ها وارد ساختمان شوند.
  • از دیگر مواردی که از ورود سارقین به ساختمان جلوگیری به عمل می‌آورد، وجود نور کافی و روشنایی در نزدیکی درب ورودی ساختمان است. درب‌هایی که مجهز به سنسورهای حرکتی باشند، امنیت ساختمان را فراهم می‌کنند. به این صورت که در زمان نزدیک شدن شخصی به درب ورودی ساختمان، چراغ‌ها به صورت خودکار و اتوماتیک روشن می‌شوند.
  • نصب دوربین مداربسته از دیگر موارد بسیار مهم در تامین امنیت درب ساختمان ورودی می‌باشد. اگر ساختمان شما دارای چند ورودی باشد، می‌توانید با نصب دوربین مداربسته برای درب ورودی، امنیت ساختمان را چند برابر کنید.
قفل هوشمند
قفل هوشمند

برای افزایش امنیت درب ورودی ساختمان چگونه باید عمل کرد؟

برای مشاهده زیباترین درب های ورودی ساختمان کلیک کنید

برخی از افراد فکر می‌کنند که سارقین برای نفوذ به ساختمان، از پنجره یا راه‌های دیگر وارد ساختمان می‌شوند. این در حالی است که اکثر آن‌ها برای سرقت از درب ورودی ساختمان به راحتی وارد ساختمان می‌شوند. همین امر موجب می‌شود تا امنیت درب ورودی ساختمان بسیار مهم باشد. آیا درب ورودی شما امنیت لازم را دارد؟ برای این که بتوانید امنیت درب ورودی ساختمان را بهبود ببخشید روش‌های زیادی وجود دارند. ما در ادامه به بررسی چند نمونه از آن‌ها می‌پردازیم که به شرح زیر هستند:

  • تعویض پیچ ها: یکی از راحت‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های افزایش امنیت درب‌های ساختمان، تعویض پیچ‌هایی است که بر روی دستگیره و قفل درب نصب شده اند. صفحه‌ی فلزی که قفل و دستگیره به کمک آن بر روی بدنه‌ی درب نصب می‌شود، نقش بسیار مهمی را در افزایش امنیت ساختمان دارد. متاسفانه برخی از نصابان در زمان نصب یراق آلات مورد نیاز بر روی این صفحه از پیچ‌های غیر مقاوم و کوتاه استفاده می‌کنند. این پیچ‌ها به راحتی با وارد شدن ضربه‌ای از بدنه جدا می‌شود. به همین خاطر بایستی برای جلوگیری از نفوذ سارقین از پیچ‌های مقاوم و بلند استفاده کرد.
  • برای این که بدانید آیا درب ورودی شما امنیت دارد، می‌توانید از قفل‌های ایمن‌تر استفاده کنید. با وجود این که، این قفل‌ها در مقایسه با قفل‌های مکانیکی، از قیمت بالاتری برخوردار هستند، ولی امنیتی که به ساختمان هدیه می‌دهند، قابل مقایسه با قفل‌های معمولی نمی‌باشد. در ساخت این قفل‌ها از تکنولوژی‌های بسیار متفاوتی استفاده شده است. امکانات ویژه و خاصی که این قفل‌ها دارند، در راستای بهبودی امنیت محصول طراحی شده اند.
  • خرید درب ضد سرقت: استحکام درب ورودی ساختمان، نقش بسیار مهمی را در جلوگیری از وقوع سرقت دارد. هر اندازه بدنه‌ی درب قوی باشد، امکان شکستن آن کاهش پیدا می‌کند درب‌های ضد سرقت که از جنس فولاد ساخته می‌شوند، در برابر فشار و ضربه بسیار مقاوم هستند و به راحتی شکسته نمی‌شوند. همین طور در طراحی این درب‌ها از قفل‌های بسیار ایمن هم استفاده شده است. با خرید درب‌های ضد سرقت می‌توانید تا نود درصد احتمال ورود سارقان را به داخل ساختمان خود کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *