مقالات مرتبط با درب ضد سرقت, عمومی

مشخصات فنی درب های ضد سرقت چیست؟

قفل و دستگیره های درب ضد سرقت

ایجاد ایمنی در ساختمان های مسکونی آنقدر حائز اهمیت شده است که صنایع مختلف با توجه به دسترسی هایی که دارند، در صدد ساخت سیستم های ضد سرقت هستند. درب های ضد سرقت سال هاست که در ساختمان های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.

به کار رفتن بهترین تکنولوژی و متریال ها در درب های ضد سرقت سبب شده تا بتوان این درب ها را برای جلوگیری از سرقت در ساختمان ها و افزایش امنیت آن ها مورد استفاده قرار داد.

اینکه درب های ضد سرقت چه مشخصات فنی دارند، بسیار حائز اهمیت است. چرا که به هر حال به واسطه وجود این مشخصات فنی، عملکرد این درب ها مشخص می شود. با توجه به اهمیت درب های ضد سرقت، در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد مشخصات فنی درب های ضد سرقت، ویژگی ها و خصوصیات این درب ها صحبت کنیم.

برای دیدن مراحل تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت روی لینک کلیک کنید

درب ضد سرقت 4 زبانه
درب ضد سرقت 4 زبانه

امنیت ساختمان ها با درب های ضد سرقت

درب های ضد سرقت از جمله درب های ساختمانی اند که می توانند به واسطه ایجاد امنیت بیشتر برای ساختمان ها، از ورود سارقین به یک ساختمان جلوگیری کنند. از بهترین متریال ها برای افزایش امنیت این درب ها استفاده می شود. استفاده از قفل های باکیفیت و مقاوم، چارچوب های مقاوم و … از جمله خصوصیات خوب درب های ضد سرقت به شمار می روند.

بدیهی است که درب های ضد سرقت می توانند تا حد زیادی امنیت ساختمان ها را افزایش دهند. اما باز هم این بدین معنی نیست که این درب ها می توانند به طور قطعی باعث افزایش امنیت ساختمان ها شوند و یا از ورود سارقین به طور 100 درصد جلوگیری کنند.

اما بدیهی است که با وجود درب های ضد سرقت، می توان امنیت ساختمان ها را تا حد زیادی افزایش داد. به خصوص اگر جلوی این درب ها از حفاظ درب نیز استفاده شود.

میتوانید با توجه به نیاز خود بهترین درب ضد سرقت مخصوص منازل را انتخاب و خرید کنید

ویژگی های درب های ضد سرقت چیست؟

درب های ضد سرقت به واسطه داشتن متریال های خاص و ساختار متفاوت از درب های معمولی، می توانند باعث افزایش امنیت یک ساختمان شوند. در ادامه به برخی از مشخصات فنی درب های ضد سرقت که باید در مورد آن ها اطلاعات داشته باشید، صحبت می کنیم.

به طور کلی، یکی از مهم ترین بخش های درب های ضد سرقت، بخش داخلی این درب هاست. درب های ضد سرقت می توانند با ورق های فلزی بسیار مقاوم پوشیده شوند تا از ورود سارقین به داخل یک ساختمان جلوگیری شود. در ساخت درب های ضد سرقت از ورق های فلزی استفاده می شود.

این ورق ها می توانند باعث ایجاد مقاومت بیشتر شوند و تخریب درب ها را نیز غیر ممکن کنند. در واقع، هر نوع متریالی که بتواند باعث افزایش مقاومت درب های ضد سرقت شود، از جمله متریال های باکیفیت محسوب می گردد.

درب ضد سرقت
درب ضد سرقت

1.داشتن خصوصیت عایق حرارت و صدا

از دیگر مزایا و مشخصات فنی درب های ضد سرقت، می توان به عایق کردن درب در مقابل صدا و حرارت اشاره کرد. درب های ضد سرقت به واسطه اینکه در ساختمان های مدرن امروزی مورد استفاده قرار می گیرند، باید عایق خوبی در برابر صدا و حرارت باشند تا از هدررفت انرژی نیز در ساختمان ها جلوگیری شود.

معمولا برای اینکه این درب ها مقابل حرارت و صدا عایق خوبی باشند، دارای پر کننده های عایق هستند. البته می توان از درزگیرهای مناسب نیر برای عایق کردن این درب ها استفاده کرد.

2.رویه مقاوم درب های ضد سرقت

از دیگر مشخصات فنی درب های ضد سرقت می توان به روی مقاوم این درب ها اشاره کرد. رویه های این درب ها می توانند با ظاهر متفاوت و متنوعی به فروش بروند. وجود رنگ الکترواستاتیک در رویه درب ضد سرقت، مقاومت آن را بالا می برد. معمولا یک رویه از جنس ام دی اف برای این درب های ضد سرقت استفاده می شود که کیفیت بسیار خوبی دارد.

اما در صورتی که نیاز به کاهش قیمت درب ضد سرقت باشد، می توان از رویه های ارزان قیمت تر مانند ملامین استفاده کرد. هر کدام از این رویه ها باید با دستگاه پرس مخصوص به صورت خاص روی درب ضد سرقت نصب شوند تا از نظر ظاهری، زیبایی زیادی نیز داشته باشند. بهتر است که رویه استفاده شده درب های ضد سرقت، باکیفیت باشد و در مقابل سایش، خراش و رطوبت مقاومت خوبی را از خود نشان بدهد.

به همین خاطر، می توان به جای استفاده از ام دی اف خام از روکش های ام دی اف ترکیبی با پی وی سی یا لایه های چوب طبیعی استفاده کرد. با توجه به خواص هر یک از ترکیبات ذکر شده، به راحتی می توان این روکش ها را برای افزایش مقاومت و زیبایی درب ضد سرقت مورد استفاده قرار داد.

قفل و دستگیره های درب ضد سرقت
قفل و دستگیره های درب ضد سرقت

 3.قفل و دستگیره های درب ضد سرقت

یکی از بخش های بسیار مهم که باید در مشخصات فنی درب های ضد سرقت به آن توجه داشته باشید، قفل و دستگیره های درب است. این درب ها هر چقدر قفل و دستگیره های مقاوم تری داشته باشند، امنیت بیشتری را برای ساختمان به ارمغان خواهند آورد.

در هنگام خرید درب ضد سرقت باید به کیفیت قفل و دستگیره ها توجه داشته باشید. معمولا یراق آلات با کیفیت دارای گارانتی 5 ساله هستند. این امکان را به شما می دهند تا بتوانید سال ها از آن ها استفاده کنید.

دستگیره ها و قفل هایی که روی درب های ضد سرقت نصب می شوند، به غیر از اینکه باید مقاومت بالایی در برابر ورود سارقین داشته باشند، قطعا می بایست تکمیل کننده زیبایی درب های ضد سرقت نیز باشند. بنابراین، همخوانی این یراق آلات با چهارچوب درب و یا رنگ چوب درب های ضد سرقت، بسیار حائز اهمیت است.

سخن پایانی

با توجه به اهمیت مشخصات فنی درب های ضد سرقت، در این مقاله سعی کردیم مشخصات کلی این درب ها را بیان کنیم. استفاده از متریال های باکیفیت، یراق آلات مقاوم و ضد سرقت و دیگر موضوعات، برای افزایش امنیت یک درب ضد سرقت بسیار حائز اهمیت است.

به همین خاطر، در حال حاضر تولید کنندگان درب های ضد سرقت برای ایجاد تمایز در محصولات خود، از بهترین تکنولوژی ها برای تولید درب های ضد سرقت باکیفیت استفاده می کنند. فارغ از این موضوع، زیبایی درب های ضد سرقت و به کار رفتن بهترین متریال ها برای این درب ها، بسیار حائز اهمیت می باشد تا در کنار امنیتی که این درب ها به ارمغان می آورند، شاهد زیبایی آن ها نیز باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *