مقالات مرتبط با درب ضد سرقت, عمومی

چرا باید از درب ضد سرقت استفاده کرد؟

چرا باید از درب ضد سرقت استفاده کنیم؟

درب ضد سرقت یکی از نمونه‌های پرکاربرد و در عین حال محبوب از انواع درب ساختمان است. این نوع درب‌ها در مقایسه با درب‌های معمولی ویژگی‌های خاصی داشته و در عین حال مزایای زیادی نیز دارد. از گذشته تا به امروز امنیت برای انسان‌ها امری بسیار مهم بوده است. با ما همراه باشید برای اینکه بدانید چرا باید از درب ضد سرقت استفاده کرد؟

همچنین در بحث ساختمان‌سازی نیز امنیت ساختمان‌ها همواره مورد توجه معماران و کارفرمایان قرار داشته است و سعی شده تا با در نظر گرفتن مهم‌ترین آیتم‌ها به حفظ امنیت و آرامش ساکنین ساختمان کمک گردد.

برای مشاهده راهنمای خرید درب ضد سرقت کلیک کنید

افراد سارق برای آنکه بتوانند به ساختمان نفوذ کنند باید از درب ورودی گذر کنند. با توجه به این موضوع ایجاد امنیت برای درب ورودی امری بسیار ضروری و حیاتی می‌باشد. درب ضد سرقت به گونه‌ای طراحی و تولید می¬گردد که با نصب آن¬ها به عنوان درب ورودی ساختمان، تا حد زیادی امنیت و آرامش را به ارمغان خواهد آورد. با ما در ادامه همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این حوزه در اختیارتان قرار دهیم:

درب ضد سرقت چوبی
درب ضد سرقت چوبی

مشخصات کلی درب ضد سرقت چیست؟

درب ضد سرقت معمولاً چیزی در حدود ۸۰ کیلوگرم و یا کمتر وزن دارد که البته این موضوع، به ابعاد و اندازه درب نیز بستگی دارد. معمولاً برای ساخت انواع مختلف درب ضد سرقت از بهترین آلیاژ‌ها استفاده می‌گردد. چارچوب به کار رفته بر روی این نوع درب نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و معمولاً، بهترین متریال برای ساخت آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. همچنین ضخامت آن نیز بیش از یک و نیم میلی متر در نظر گرفته می‌شود.

لولا یکی دیگر از المان‌های بسیار مهم در انواع درب ضد سرقت می‌باشد. اینکه یک درب به آسانی باز و بسته شود، به کیفیت لولایی که در آن به کار برده شده بستگی دارد. بهترین لولایی که می‌توان بر روی درب‌های ضد سرقت سوار کرد نوع بلبرینگ دار می‌باشد. معمولاً برای این نوع درب‌ها سه الی پنج لولا در نظر گرفته می‌شود. نمای بیرونی و ظاهری درب‌ها نیز کاملا سلیقه‌ای بوده و بیشتر از‌ام دی اف ساخته می‌شود.

آیا درب ضد سرقت، ضد حریق نیز می‌باشد؟

با توجه به اینکه در اکثر مدل‌های درب ضد سرقت از استیل گالوانیزه استفاده میشود این درب‌ها خاصیت ضد حریق نیز دارند. استیل گالوانیزه این قابلیت را دارد تا در هنگام آتش سوزی با سرعت بسیار کمی بسوزد و در بسیاری از مواقع، جلوی سرایت بیشتر آتش را می‌گیرد. برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا از درب‌های استیل برای جلوگیری از خطر آتش سوزی استفاده کنند. برای این افراد نیز استفاده از درب ضد سرقت حکم یک تیر و دو نشان را دارد.

برای مشاهده مشخصات فنی درب ضد سرقت کلیک کنید

سیستم قفل خودکار چگونه عمل میکند؟

یکی از سیستم‌های بسیار کارآمد و مهم که در انواع درب ضد سرقت به کار برده می‌شود قفل خودکار است. این سیستم به این صورت عمل می‌کند که به محض آنکه شما درب را ببندید، به صورت کاملاً خودکار قفل می‌گردد. این سیستم کمک می‌کند تا اگر فرد در هنگام خروج از منزل فراموش کنند که درب ساختمان را قفل کنند، خطر ورود افراد غیر مجاز به حداقل برسد. در حقیقت این کار مانع از باز ماندن درب شده و امنیت کامل ساختمان را فراهم می‌کند.

آیا درب‌های ضد سرقت می‌شکنند؟

با توجه به اینکه مدل‌های مختلف درب ضد سرقت جهت ایجاد امنیت برای مکان مورد نظر انتخاب می‌شوند، اینگونه درب‌ها بسیار مقاوم و سخت ساخته می‌شوند. در نتیجه افرادی که اجازه ورود به ساختمان را نداشته باشند، به هیچ وجه نمی‌توانند با ایجاد آسیب به درب و قفل آن وارد محل شوند.

این موضوع همچنین باعث می‌شود تا درب ضد سرقت در مقایسه با درب‌های معمولی، طول عمر بیشتری نیز داشته باشد و کمتر دچار خرابی شود. البته متریال به کار رفته در ساخت این نوع درب‌ها و برند آن بر روی این موضوع بسیار تاثیر دارد.

چرا باید از درب ضد سرقت استفاده کرد؟
چرا باید از درب ضد سرقت استفاده کرد؟

کاربرد کلید اصلی در درب‌های ضد سرقت چیست؟

یکی از مهمترین المان‌ها در درب ضد سرقت کلید اصلی آن می‌باشد. با توجه به اینکه وظیفه اصلی این درب‌ها ایجاد امنیت حداکثری برای ساختمان مورد نظر است، به هیچ عنوان شما نمی‌توانید بدون داشتن کلید اصلی درب را باز کنید. با توجه به این موضوع اگر یک فرد غیرمجاز بخواهد با استفاده از کپی برداری از نمونه کلید اصلی درب را باز کند فرایند باز کردن درب متوقف شده و به درستی انجام نمی‌شود.

آیا می‌توان بر روی درب‌های ضد سرقت سیستم هشدار نصب کرد؟

شما می‌توانید بر روی درب ضد سرقت خود سنسور‌های هشدار دهنده نصب کنید و از طریق سیستم هشدار مرکزی در صورت نفوذ افراد سارق که قصد تخریب درب را دارند از طریق موبایل هشدار دریافت کنید. با توجه به این موضوع اصلا نیاز نیست تا شما در مکان مورد نظر حضور داشته باشید. چراکه در صورت وجود هر گونه مشکل امنیتی یک پیامک هشدار بر روی گوشی شما ارسال خواهد شد. البته شما می‌توانید این گونه درب‌ها را بدون سیستم هشدار نیز استفاده کنید.

امکان نصب دوربین بر روی درب ضد سرقت وجود دارد؟

استفاده از تکنولوژی‌های روز در صنعت درب‌های ضد سرقت نیز کارآمد می‌باشد. درب‌های ضد سرقت می‌توانند امنیت فیزیکی مکان را تامین کرده و المان‎هایی مانند دوربین نیز می‌توانند به صورت نرم افزاری، برای مکان مورد نظر ایجاد امنیت ایجاد کنند. یکی دیگر از کارهایی که با استفاده از آن می‌توان امنیت درب ضد سرقت را افزایش داد، نصب دوربین است.

نصب دوربین به شما کمک خواهد کرد تا هر فردی را که جلوی درب ایستاده ببینید. این موضوع باعث می‌شود تا اگر شما در منزل خود نباشید از طریق دوربین و با استفاده از اینترنت، مکان مورد نظر را مشاهده کرده و از رفت و آمد افراد مطلع شوید.

دلیل استفاده از درب ضدسرقت
دلیل استفاده از درب ضدسرقت

مهم‌ترین مزایای درب ضد سرقت چیست؟

اگر درب ضد سرقت با کیفیت ساخته شده باشد و توسط یک برند مطرح ارائه شود، دارای امکانات امنیتی مختلفی مانند زنجیر درب، دوربین چشمی، چارچوب بسیار مقاوم، قفل‌های شب بند و همچنین زنگ اضافی می‌باشد. این درب‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که بتوان آن‌ها را در کمترین زمان ممکن در چهارچوب‌شان نصب نمود.

لولای به کار رفته در انواع مختلف درب ضد سرقت از نوع مخفی بوده و همین موضوع باعث میشود تا سارقین، به آسانی نتوانند این درب‌ها را تخریب نمایند. در نتیجه امنیت ساختمان مورد نظر چند برابر خواهد شد. این درب‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند تا در لایه‌های میانی آن‌ها مواد خاصی مورد استفاده قرار بگیرد تا در نتیجه فرد سارق نتواند با اسید و یا دستگاهی مانند مته و لوازم برش از آن عبور کند.

۵ مورد که باید قبل از خرید درب ضدسرقت بدانید

مقاومت درب ضد سرقت چگونه است؟

مدل‌های مختلف درب ضد سرقت معمولا از آلیاژ‌های بسیار قوی و با استحکام بالا ساخته شده تا به خوبی بتوانند در برابر عوامل خارجی، از خود مقاومت نشان دهند. همچنین این درب ها، در برابر حرارت و رطوبت به خوبی مقاومت دارند و عایق هستند و همچنین باعث صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می‌شوند.

درب ضد سرقت با توجه به اینکه در هنگام نصب آن‌ها نوار درزگیر برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود به خوبی در برابر صدا عایق بوده و در صورتی که منزل شما در یک مکان پر سروصدا باشد به هیچ وجه اذیت نخواهید شد. البته استفاده از پنجره‌های دوجداره نیز در نتیجه نهایی بسیار تاثیر گذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *