مقالات مرتبط با درب ضد سرقت, عمومی

بهترین درب‌های ضد سرقت مخصوص منازل و اماکن کدامند؟

درب ضد سرقت منازل

گسترش صنعت و فناوری باعث شده امروزه با تنوع زیادی از بهترین درب‌های ضد سرقت برای منازل و همچنین اماکن روبرو شویم. این موضوع می‌تواند هم جنبه مثبت و هم جنبه منفی داشته باشد.
جنبه مثبت آن این است که می‌توانیم با توجه به نیاز خود و متناسب با بودجه‌ای که داریم آن‌ها را سفارش دهیم. اما جنبه منفی آن این است که تنوع زیاد درب‌ ضد سرقت ممکن است باعث سردرگمی خریداران شود.

اگر می‌خواهید با بهترین درب‌های ضد سرقت برای منازل و همچنین اماکن آشنا شوید، باید گفت آن‌ها از نظر جنس، از نظر برند، از نظر کاربری، از نظر کشور تولید کننده و همچنین از نظر نوع یراق‌آلات به مدل‌های مختلف تقسیم می‌شوند.

اگر قصد خرید درب‌های ضد سرقت را دارید، باید با هر یک از مدل‌های اشاره شده در بالا آشنا شوید و آن‌ها را از نظر فنی به صورت دقیق بررسی کنید.

بهترین درب‌های ضد سرقت
بهترین درب‌های ضد سرقت

۱۰ عدد از بهترین درب‌های ضد سرقت (از لحاظ جنس و کارایی) کدامند؟

برای دیدن راهنمای خرید درب ضد سرقت روی لینک کلیک کنید

آیا می‌دانید بهترین درب‌های ضد سرقت کدامند؟ اگر به موضوع امنیت منزل و کسب و کار خود اهمیت می‌دهید، باید بدانید که بهترین آن‌ها برای محافظت از منازل و اماکن کدامند.

اگر واقعاً می‌خواهید آنچه را که دوست دارید با خیال راحت و به دور از دزدان یا مزاحمان داشته باشید، نصب درب‌های ضد سرقت را فراموش نکنید.

در واقعیت، با مدل‌های مختلف درب‌های ضد سرقت روبرو هستیم که از نظر جنس و کارایی با یکدیگر متفاوت هستند.

البته می‌توان بین ۱۰ گروه از بهترین درب‌های ضد سرقت تمایز قائل شد، این گروه‌ها عبارتند از:

 1. درب ضد سرقت PVC
 2. درب‌های چوبی ضد سرقت
 3. درب‌های آلومینیومی ضد سرقت
 4. درب‌های فلزی ضد سرقت
 5. درب‌های ضد سرقت مشترک، چوبی و فلزی
 6. درب‌های CNC فلزی ضد سرقت
 7. درب ضد سرقت با رویه چوبی
 8. درب ضد سرقت با رویه فلزی
 9. درب ضد سرقت کامپوزیتی
 10. درب ضد سرقت HDF

برای اینکه بدانید کدام نوع درب ضد سرقت جالب‌تر و بهترین گزینه برای شما است، لازم است نقاط قوت و ضعف هر یک از آن‌ها را بدانید.

وقتی صحبت از منازل و اماکن و آپارتمان‌های شهری می‌شود، بسته به نیاز‌ها هر یک از این ۱۰ می‌توانند مناسب‌ترین گزینه برای شما باشند.

درب ضد سرقت لوکس
درب ضد سرقت لوکس

۱. درب ضد سرقت PVC

PVC از مواد مقاوم است، بنابراین استفاده آن در درب‌های ضد سرقت می‌تواند امنیت و طول عمر درب را به شدت افزایش دهد. علاوه بر امنیت این درب‌ها می‌توانند مستقیماً بر مصرف گرمایش و سرمایش خانه تأثیر بگذارند.

درب‌های ضد سرقت PVC به دلیل موادی که دارند؛ می‌توانند به عنوان عایق دما نیز عمل کنند، بنابراین محافظت بیشتری در هنگام آتش سوزی ارائه می‌دهند.

این درب‌ها دارای قفلی هستند که می‌توانند فشار حداقل ۵۰۰ کیلوگرم را تحمل کنند. باز شدن این درب‌ها با کلیدهایی انجام می‌شود که تکثیر آن‌ها بسیار دشوار است.

در نهایت، می‌توانیم آن‌ها را در فضاهای ضروری به خصوص فضاهایی بیرونی برای بالا بردن امنیت و یا به عنوان یک عایق صوتی خاص استفاده کنیم. پس باید آن‌ها را جزو بهترین درب‌های ضد سرقت برای منازل و اماکن دانست.

۲. درب‌های چوبی ضد سرقت

ابتدایی‌ترین و متداول‌ترین نوع درب ضد سرقت را باید درب‌های چوبی دانست. از گذشته تا به امروز در بخش‌های مختلف استفاده شده ند.

این نوع درب‌ها ممکن است با مواد دیگری مانند فولاد و حتی پلاستیک تقویت شوند. درب‌های چوبی ضد سرقت جزو زیباترین درب‌ها به شمار می‌رود.

اساساً در بخش داخلی به خصوص آپارتمان‌ها و یا در مراکز تجاری کاربرد دارند و می‌توانند فشار زیادی را تحمل کنند.

درب ضد سرقت چوبی
درب ضد سرقت چوبی

۳. درب‌های آلومینیومی ضد سرقت

درب‌های آلومینیومی ضد سرقت، پایدارتر از سایر درب‌ها هستند و مقاومت خوبی نیز در برابر تغییر شکل دارند. این نوع درب‌ها برای اطمینان از عملکرد باشکوه خود نیازی به تقویت کننده ندارد، زیرا آلومینیوم یک ماده بسیار مقاوم است که امکان ایجاد نفوذ اجباری را بسیار دشوار می‌کند.

در مقایسه با سایر درب‌های ضد سرقت، آن‌ها پایداری بالایی دارند و نگهداری آن‌ها نیز بسیار راحت است. پروفایل آلومینیوم و لوازم جانبی آن در برابر سرقت، زلزله، آتش و گلوله مقاوم هستند.

درب‌های آلومینیومی قطعاً جزو بهترین درب‌های ضد سرقت، به شمار می‌روند. البته ممکن است کمی گرانت از سایر درب‌های ضد سرقت باشند.

درب ضد سرقت آلومینیومی
درب ضد سرقت آلومینیومی

۴. درب‌های فلزی ضد سرقت

فلز در مقایسه با آلومینیوم، چوب و PVC مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار دارد و می‌تواند به خوبی ایمنی را فراهم کند. اما آن‌ها نقاط ضعف زیادی نیز دارند. برای مثال در برابر شرایط جوی و آب و رطوبت به سرعت دچار آسیب می‌شوند.

اما امروزه درب‌های فلزی ضد سرقت را با روش‌های جدیدی تولید می‌کنند که می‌تواند فشار را تحمل کند و در برابر رطوبت و آب نیز مقاوم باشد.
امروزه تنوع زیادی از بهترین درب‌های ضد سرقت فلزی را می‌توانید در بازار پیدا کنید. قیمت این نوع درب‌ها ارزان‌تر از سایر درب‌های ضد سرقت است.

۵. درب‌های ضد سرقت مشترک، چوبی و فلزی

بدنه آن‌ها از ورق چوب و اسکلت اصلی نیز از فلز ساخته می‌شود. اکثر تولید کنندگان درب ضد سرقت را به این شکل تولید می‌کنند.
درب‌های ضد سرقت مشترک، چوبی و فلزی مقاومت بالایی دارند و می‌توانند در امنیت مکان نقش به سزایی داشته باشند.

۶. درب‌های CNC فلزی ضد سرقت

از بهترین درب‌های ضد سرقت موجود در مراکز فروش است که طرحی زیبا و جالب دارد. روکش بیرونی آن از ورق فولادی ساخته شده است.
دلیل زیبایی آن‌ها به این خاطر است که با کمک دستگاه CNC طرح و نقش‌های جالبی روی آن حکاکی شده است.
معمولا برای آپارتمان‌ها و فضاهای داخلی کاربرد دارد. به غیر از زیبایی می‌تواند کاملاً از منزل و اماکن شما محافظت کند.

۷. درب ضد سرقت با رویه چوبی

کاملا زیبا هستند و در رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند. می‌توانند برای سال‌های طولانی از خانه و محل کار شما به خوبی محافظت کنند. قیمت آن‌ها نیز می‌تواند مقرون به صرفه باشد.

۸. درب ضد سرقت با رویه فلزی

کاربرد خاصی دارد و بیشتر در مراکز حساس مانند، بانک ها، آزمایشگاه ها، مراکز نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل استحکام زیاد می‌تواند امنیت فوق العاده بالایی ایجاد کند.

۹. درب ضد سرقت کامپوزیتی

با کمک ورق کامپوزیت ساخته می‌شود و بیشتر در مکان‌های اداری، مراکز تجاری و مطب‌ها به کار گرفته می‌شود. تنوع رنگی زیادی دارد و در ابعاد مختلف و به شکل تک لنگه و دو لنگه تولید می‌شود.

۱۰. درب ضد سرقت HDF

اچ دی اف نوعی روکش مقاوم و کاملا زیباست که بر روی درب ضد سرقت قرار داده می‌شود. داخل این نوع درب از پروفیل‌های مقاوم فلز و آلومینیوم پوشانده شده است.

لایه های درب ضد سرقت

لیست بهترین درب‌های ضد سرقت (از لحاظ کشور تولیدکننده)

 1. درب ضد سرقت چینی
 2. درب ضد سرقت ایرانی
 3. درب ضد سرقت ایتالیایی
 4. درب ضد سرقت ترک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *