مقالات مرتبط با درب ضد سرقت, عمومی

درب ضد سرقت چوبی بهتر است یا فلزی؟

درب ضد سرقت چوبی

شاید شما از خود پرسیده باشید که درب ضد سرقت چوبی بهتر است یا فلزی. می‌توان گفت درب‌های ضد سرقت هر کدام از جنس‌های مختلفی می‌باشند. هر کدام از این جنس‌ها دارای مزایا و معایبی هستند که شما با دانستن این ویژگی‌ها می‌توانید تصمیم درستی اتخاذ نمایید. درب‌های ضد سرقت با امنیت خانه شما ارتباط مستقیمی دارند. پس هر چقدر این درب‌ها از کیفیت بالاتری برخوردار باشند امنیت محیط مورد نظر شما نیز افزایش پیدا می‌کند. حال تا پایان همراه ما باشید تا در رابطه با این موضوع اطلاعات بسیار خوبی در اختیارتان قرار دهیم.

اجزای درب ضد سرقت
اجزای درب ضد سرقت

مقاومت و استحکام اولین ویژگی این نوع درب‌ها

در جواب به این پرسش که درب ضد سرقت چوبی بهتر است یا فلزی، باید ویژگی‌های این درب‌های ضد سرقت را برای شما بیان کنیم. اولین ویژگی که یک درب ضد سرقت باید داشته باشد مقاومت و استحکام مناسب آن می‌باشد. درب‌های ضد سرقت فلزی از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. همچنین می‌توانند در برابر آسیب‌ها و ضربه‌ها از خود مقاومت خوبی نشان دهند. می‌توان گفت کم‌تر سارقی پیدا می‌شود که بتواند از این درب‌ها عبور کند. اما درب‌های چوبی به دلیل جنسی که دارند در برابر ضربه نمی‌توانند از خود مقاومت خیلی بالایی نشان دهند. این درب‌ها اگر قفل‌های چند زبانه هم داشته باشند باز هم نمی‌توانند در برابر فشار‌های ابزار فولادی از خود مقاومت خوبی نشان دهند.

درب‌های ضد سرقت فلزی به دلیل داشتن لولا‌های فولادی از استحکام بالایی برخوردار هستند. استقامت لولا‌های این درب‌ها سبب می‌شود که هیچ سارقی نتواند از آن‌ها عبور کند. می‌توان گفت یکی از مهمترین ویژگی‌های درب‌های ضد سرقت فلزی ضخامت بالای ورقه‌های فولادی آن می‌باشد. بر روی این درب‌ها می‌توان قفل‌های چند زبانه نیز نصب کرد. با نصب قفل‌های چند زبانه بر روی درب‌های فلزی می‌توان احتمال ورود سارقین را به صفر رساند.

درب‌های فلزی می‌توانند از نظر فیزیکی به عنوان درب ساختمان نیز در نظر گرفته شوند. اما درب‌های چوبی این امکان را ندارند. حتی اگر قفل‌های چند زبانه نیز بر روی آن‌ها نصب کنید نمی‌توانید از آن‌ها به عنوان درب اصلی ساختمان استفاده نمایید. شما با مجهز کردن درب‌های ضد سرقت فلزی به قفل چند زبانه می‌توانید این درب‌ها را مانند یک گاوصندوق بسیار محکم و ایمن کنید.

درب ضدسرقت طرح دار
درب ضدسرقت طرح دار

مقاومت در برابر حرارت هوا

در بالا تا حدودی به بررسی پاسخ این پرسش پرداختیم که درب ضد سرقت چوبی بهتر است یا فلزی. شما با دانستن ویژگی‌ها و مزایای این درب‌ها می‌توانید به راحتی به پاسخ این پرسش برسید. از دیگر ویژگی‌های درب‌های ضد سرقت فلزی مقاومت بالای آن‌ها در برابر رطوبت و یا حرارت‌های شدید می‌باشد. می‌توان گفت اگر ساختمان شما آتش بگیرد این درب‌ها مقاومت بسیار بالایی دارند و درون آتش مشکلی برای آن‌ها ایجاد نمی‌شود.

اما درب‌های ضد سرقت چوبی به دلیل ماهیت چوب خاصیت شعله‌پذیری سریع دارند و به سرعت در آتش می‌سوزند. همچنین در اثر رطوبت هوا می‌توانند به مرور زمان پوسیده شوند و آسیب ببیند. شرکت‌ها و کارخانه‌های تولید کننده درب ضد سرقت با استفاده از پودرهای الکترواستاتیکی می‌توانند مقاومت درب‌های فلزی را بسیار افزایش دهند. این پودر‌ها می‌توانند درب‌های فلزی را در برابر تغییرات محیطی و جوی ایمن سازند.

ویژگی‌های درب ضد سرقت فلزی نصب آسان

نصب آسان درب ضد سرقت فلزی یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار عالی این درب‌ها می‌باشد. برای نصب این درب نیاز به تجهیزات خاص و خیلی پیشرفته‌ای نیست و افراد می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن نصب این درب‌ها را انجام دهند. قابلیت نصب ساده این درب‌ها سبب شده است که افراد زیادی تمایل داشته باشند از آن‌ها درون محیط مورد نظر خود استفاده کنند. شما می‌توانید حتی از این درب‌ها برای جایگزین کردن درب‌های قدیمی خود نیز استفاده کنید. بدون آنکه نیازی به کنده کاری و کثیف کاری زیادی باشد. اگر درب ورودی آپارتمان شما یک درب ساده چوبی و بدون کارایی بالایی است می‌توانید این درب‌ها را با درب‌های ضد سرقت فلزی جایگزین کرده و از ویژگی‌های عالی آن استفاده کنید.

درب ضد سرقت چوبی
درب ضد سرقت چوبی

قیمت درب ضد سرقت چگونه تعیین میشود؟

تا اینجا ممکن است به پاسخ پرسش خود که درب ضد سرقت چوبی بهتر است یا فلزی رسیده باشید. حال می‌خواهیم به بررسی قیمت درب ضد سرقت بپردازیم تا شما پاسخ دقیق‌تری برای پرسش خود دریافت نمایید. درب فلزی از قیمت کمتری نسبت به درب‌های چوبی برخوردار است و همین عامل سبب می‌شود که افراد بخواهند از این درب‌های ضد سرقت فلزی درون منزل خود استفاده کنند. می‌توان گفت مهمترین عاملی که سبب تفاوت این دو درب می‌شود جنس آن است. درب‌های چوبی به دلیل جنس اولیه که دارند از قیمت بسیار بالاتری برخوردار می‌باشند و باید چوب بسیار زیادی درون این درب‌ها به کار گرفته شود.

اما درب‌های ضد سرقت فلزی از کیفیت خوبی برخوردار می‌باشند و به دلیل فولادی که در آن به کار رفته است می‌توانند از خود مقاومت و استقامت خوبی نشان دهند. همچنین این درب‌ها با تمام مزایایی که دارند نسبت به درب‌های چوبی از قیمت بسیار کمتری برخوردار هستند و اگر شما می‌خواهید محیط مورد نظر خود را مجهز و ایمن نمایید درب‌های ضد سرقت فلزی یک انتخاب بسیار عالی برای شما می‌باشد.

برای مشاهده راهنمای خرید درب ضد سرقت روی لینک کلیک کنید

جمع‌بندی

با مطالبی که در بالا عنوان شد شما می‌توانید پاسخ پرسش خود که درب ضد سرقت چوبی بهتر است یا فلزی برسید با توجه به مزایای این درب‌ها می‌توان به طور قطع گفت که درب ضد سرقت فلزی جزو یکی از انتخاب‌های بسیار مناسب افراد می‌باشد و با دلیل به دلیل مزایا و امکاناتی که در اختیار افراد قرار می‌دهد یک انتخاب درست و بسیار مناسب میباشد شما با استفاده از این درب‌های فلزی می‌تواند محیط خود را بسیار ایمن نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *