مقالات مرتبط با حفاظ شاخ گوزنی, عمومی

چرا باید از حفاظ شاخ گوزنی استفاده کنیم؟

چرا باید از حفاظ شاخ گوزنی استفاده کنیم؟

حفاظ شاخ گوزنی یکی از ایمن‌ترین و در عین حال محبوب‌ترین انواع حفاظ دیوار به حساب می‌آید که به خوبی میتواند از ورود افراد سارق به درون محیط باغ، ویلا و یا منزل شما جلوگیری کند. طراحی حفاظ شاخ گوزنی به گونه¬ای است که بسیار پیچیده و درهم تنیده بوده و عبور از آن عملاً غیر ممکن می‌باشد.

از نظر ایمنی حفاظ شاخ گوزنی در مقایسه با سایر حفاظ ها¬، جایگاه بالاتری داشته و جزو بهترین نمونه‌های حفاظ به حساب می‌آید. در طراحی این حفاظ همانطور که از نامش پیداست، از شاخ گوزن سرچشمه گرفته شده است.

اگر علاقمند هستید تا در مورد این حفاظ بسیار پرکاربرد اطلاعات بیشتری به دست بیاورید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید:

حفاظ شاخ گوزنی
حفاظ شاخ گوزنی

کیفیت حفاظ شاخ گوزنی باید چگونه باشد؟

حفاظ شاخ گوزنی از نظر طراحی تمام عیار بوده و تقریباً رقیبی ندارد. البته این موضوع بسیار مهم است که از متریال با کیفیت برای ساخت آن استفاده گردد. چراکه استفاده از متریال با کیفیت باعث می‌شود تا سارقان بتوانند شاخه‌های این حفاظ را خم کرده و آن را بشکنند و به راحتی، وارد محیط مورد نظر شوند.

برای مشاهده راهنمای خرید حفاظ شاخ گوزنی کلیک کنید

همچنین لازم است تا به بهترین شکل ممکن این حفاظ با دیوارهای مورد نظر هماهنگ گردد تا نمای خانه و دیوار مورد نظر بهم نریزد.
در حقیقت باید بگوییم اگر حفاظ شاخ گوزنی به صورت ایده آل و اصولی طراحی شود، می‌تواند زیبایی ساختمان مورد نظر را چند برابر کند.

حفاظ شاخ گوزنی چه تاثیری در کاهش سرقت دارد؟

حفاظ شاخ گوزنی این امکان را به شما می‌دهد تا به بهترین شکل ممکن از محل سکونت خود محافظت کنید. افراد بسیار زیادی هستند که هنوز بر این باورند که می‌توانند با استفاده از روش‌های قدیمی جلوی ورود سارقین را بگیرند. به عنوان مثال بر روی دیوار از شیشه خرد شده استفاده می‌کند.

این کار علاوه بر اینکه نمای بسیار زشتی را برای ساختمان مورد نظر ایجاد می‌کنند. همچنین هیچ گونه امنیتی را نمی‌تواند در برابر سارقین ایجاد کند. چراکه سارق به راحتی و با کمترین میزان دردسر می‌تواند با ایجاد یک تکیه گاه، مانند برزنت و پتو از دیوار بالا رفته و وارد مکان مورد نظر شود.

در عین حال طراحی حفاظ شاخ گوزنی به گونه‌ای است که با پهنای بسیار زیادی که دارد به هیچ وجه نمی‌توان از آن عبور کرد. در نتیجه سارق در هنگام مواجه با این حصار صدمات بسیار زیادی می‌بیند و از بالا رفتن از این دیوار پشیمان خواهد شد.

مهمترین مزایای استفاده از حفاظ‌های شاخ گوزنی چیست؟

در حقیقت اگر شما از حفاظ شاخ گوزنی برای ساختمان خود استفاده کنید این اطمینان را خواهید داشت که امکان سرقت از ساختمان مورد نظر شما وجود نداشته و یا در کمترین میزان ممکن خواهد بود.

برای مشاهده تفاوت حفاظ گوزنی و حفاظ بوته ای کلیک کنید

همچنین از نظر امنیتی این نوع حفاظ مورد تایید نیروی انتظامی کشور عزیزمان ایران بوده که نشان دهنده امنیت بسیار بالای این نوع حفاظ است. از دیگر مزایای حفاظ شاخ گوزنی نوع جوشکاری آن است که برای استحکام هرچه بیشتر آن انجام می‌گردد. نرده‌های این حفاظ با استفاده از جوشCo2 جوشکاری می‌گردند.

همچنین این محصول، این مزیت را داشته که احتیاج به سرویس دوره‌ای و تعمیرات خاصی نداشته و برای سال‌های بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی این نوع حفاظ به گونه‌ای است که نوک میله‌های آن بسیار تیز بوده و قطعاً هر شخصی که بخواهد از روی آن عبور کند، صدمات جدی خواهد دید. کیفیت این محصول به قدری است که بر روی اکثر ساختمان‌های مهم و گران قیمت و همچنین در سازمان‌های امنیتی، از این نوع حفاظ استفاده می‌گردد.

حفاظ شاخ گوزنی برای خانه
حفاظ شاخ گوزنی برای خانه

تراکم و وزن ایده آل برای حفاظ‌های شاخ گوزنی چه مقداری است؟

از نظر وزن و تراکم حفاظ شاخ گوزنی، هر چقدر که طول شاخه‌ها متراژ بیشتری داشته و تراکم آن‌ها نیز شلوغ‌تر باشد، میزان امنیت بیشتری را ایجاد می‌کند. همچنین این موضوع وزن آن‌ها را نیز بالا برده و در نتیجه قیمت آن‌ها گران‌تر خواهد شد. توصیه ما به شما این است که به هیچ وجه از حفاظ‌های با تراکم کم استفاده نکنید. چراکه مهمترین اصل در استفاده از این حفاظ‌ها ایجاد امنیت حداکثری است.

حفاظ شاخ گوزنی با حفاظ سرنیزه‌ای چه تفاوتی دارد؟

یکی دیگر از انواع حفاظ‌ها که علاوه بر حفاظ شاخ گوزنی بسیار زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد حفاظ سرنیزه‌ای است. این نوع حفاظ در مقایسه با حفاظ شاخ گوزنی وزن بیشتری داشته و در عین حال عرض کمتری دارد که این موضوع، به عنوان یک ضعف به حساب می‌آید. به همین دلیل قطعاً حفاظ شاخ گوزنی گزینه ایده آل‌تری است.

کارایی حفاظ شاخ گوزنی بسیار ایده آل‌تر از حفاظ سرنیزه‌ای بوده و همچنین قیمت آن نیز مقرون به صرفه‌تر است. سارقین نیز در هنگام مواجه با نوع شاخ گوزنی دردسر بسیار بیشتری را پیش روی خود خواهند داشت. از نظر طراحی نیز استفاده از حفاظ شاخ گوزنی امنیت بهتری را می‌تواند به مکان مورد نظر ببخشد.

کاربرد حفاظ شاخ گوزنی برای چه مکان‌هایی است؟

خانه‌هایی با دیوارهای کوتاه یکی از مکان‌هایی هستند که توصیه می‌شود بر روی دیوارهای آن‌ها حتماً از حفاظ شاخ گوزنی استفاده شود. چراکه این دیوارها یک گزینه بسیار ایده آل برای سارقین به حساب آمده و با کمترین میزان درد سر می‌توانند وارد مکان مورد نظر گردند. همچنین خانه‌های ویلایی در مقایسه با آپارتمان‌ها بسیار بیشتر به حفاظ شاخ گوزنی احتیاج دارند.

چرا که در مقایسه با آپارتمان‌هایی که دیوارهای آن کاملاً پوشیده بوده و تنها درب ورودی امکان ورود به ساختمان را میدهد، ویلاها دیوارهای آزاد بیشتری داشته و در نتیجه نفوذپذیری آن‌ها بیشتر است.

همچنین اگر محله‌ای که خانه شما در آن واقع شده، امنیت کمی دارد و دزدی‌های زیادی در آنجا انجام می‌شود، استفاده از این حفاظ حتماً توصیه می‌شود. برخی خانه‌ها نیز از بافت شهری جدا بوده و یا در حومه شهر هستند. این منازل نیز در مقایسه با جاهای شلوغ بیشتر در معرض خطر سرقت قرار دارند و استفاده از حفاظ در این مکان‌ها امری ضروری است.

حفاظ شاخ گوزنی متراکم
حفاظ شاخ گوزنی متراکم

حفاظ‌های قدیمی در مقایسه با حفاظ‌های شاخ گوزنی چه معایبی دارند؟

درب ضدسرقت چوبی بهتر است یا فلزی؟

مدل‌های مختلف حفاظ‌های سنتی در بسیاری از موارد اصلاً اصولی طراحی نشده و صرفاً به عنوان حفاظ از آن‌ها یاد می‌گردد. به عنوان مثال در ساخت بسیاری از این حفاظ‌ها از متریالی استفاده می‌گردد که استحکام و کیفیت لازم را نداشته و به راحتی می‌توان آن‌ها را از بین برد و یا شکست.

همچنین حفاظ‌های قدیمی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند از ورود حیوانات وحشی جلوگیری کنند. معمولاً فاصله زیادی در میان میله‌های این حفاظ‌ها وجود داشته و در نتیجه اگر حیوانی بخواهد از بین آن‌ها عبور کند، به آسانی می‌تواند عبور کند.

عیب دیگری که در مورد این حفاظ‌ها وجود دارد، احتمال زنگ زدگی بالای آن‌هاست. استفاده از آهن و یا سایر فلزات که در هنگام ایجاد رطوبت به آسانی زنگ می‌زنند می‌تواند استحکام حفاظ را با گذشت زمان کاهش داده که در نتیجه سارق به راحتی بتواند از آن‌ها عبور کند.

در نهایت باید بگوییم متاسفانه سارقین نیز روز به روز پیشرفته‌تر شده و از روش‌های متفاوتی برای نفوذ به یک ساختمان استفاده می‌کنند. نهایتاً توصیه می‌شود تا از حفاظ‌های به روز برای امنیت هر چه بیشتر ساختمان مورد نظر خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *