عمومی

5 نکته مهم در ریخته گری چدن مخصوص درب های فرفورژه چیست؟

درب فرفورژه

ریخته گری یکی از روش های تولید درب های فرفورژه‎ و بسیاری از اجسام مختلف است که کاربردهای بسیار متنوعی در صنایع دارد.

روش های ریخته گری به دلیل ایجاد اجسام با اشکال مختلف، می توانند مزایای زیادی را در صنایع داشته باشند و قطعا استفاده از این روش برای ساخت درب های جدید و مدرن، بسیار ایده آل است.

فورژمدرن اولین تولید کننده درب های فرفورژه در ایران 

ریخته گری چدن مخصوص درب های فرفورژه یکی از کاربردهای اصلی ریخته گری برای ساخت درب های فرفورژه‎ است که در این مقاله بیشتر در مورد آن صحبت می کنیم.

درب فرفورژه
درب فرفورژه

ریخته گری چدن مخصوص درب های فرفورژه‎ چیست؟

ریخته گری یکی از هنرهای قدیمی است که با علم خاصی برای تولید انواع قطعات با جنس های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای ریخته گری می توان به مقرون به صرفه بودن این فرآیند و امکان تولید تمامی قطعات با ظاهر مختلف اشاره کرد. ریخته گری در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و این موضوع می تواند نشان دهنده کاربردهای مختلف این فرآیند باشد.

یکی از کاربردهای ریخته گری، ریخته گری چدن مخصوص درب های فرفورژه‎ است. ریخته گری چدن مخصوص درب های فرفورژه‎ امکان تولید درب های باکیفیت و با چدن مقاوم را می دهد. چدن از جمله متریال هایی است که از هر جهت خواص مکانیکی خوبی را از خود نشان می دهد. مقاومت بالای چدن باعث شده تا بتوان آن را برای ساخت درب های فرفورژه‎ مورد استفاده قرار داد.

ریخته گری چدن مخصوص درب های فرفورژه‎ با کمک قالب های مخصوص که معمولا قالب ماسه شناخته می شوند، انجام می شود. می توان از قالب ها با طرح های متنوع برای ریخته گری درب های فرفورژه‎ استفاده کرد. بنابراین، امکان ساخت انواع درب با طرح های مختلف و متنوع با کمک قالب های مخصوص وجود دارد.

انواع طرح های قابل اجرا روی درب های فرفورژه‎ چدنی با ریخته گری

با توجه به اینکه ریخته گری چدن مخصوص درب های فرفورژه‎ می تواند با قالب بندی مشخص انجام شود، امکان طراحی و تولید انواع درب های فرفورژه‎ با مدل های مختلف وجود دارد. به طور کلی، طرح های زیادی برای درب های فرفورژه‎ قابل اجرا هستند که از جمله آن ها می توان به طرح های ساده و طرح های پیچیده اشاره کرد.

گلنرده های چدنی از جمله طرح هایی اند که می توانند برای ساخت درب های فرفورژه‎ با کمک ریخته گری مورد استفاده قرار گیرند. این گلنرده ها در سایزهای مختلف و با طرح گل های مختلفی قابل اجرا هستند. به همین خاطر، نتیجه نهایی ریخته گری که برای درب های فرفورژه‎ انجام می شود، بسیار منحصر به فرد و خاص است.

درب فرفورژه
درب فرفورژه

مزایای ریخته گری در درب های فرفورژه‎ چدنی چیست؟

ریخته گری چدن مخصوص درب های فرفورژه‎ مزایای زیادی را به دنبال دارد. این موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد متخصص در زمینه تولید درب های فرفورژه‎ از صنعت ریخته گری برای تولید درب استفاده کنند.

در حال حاضر، در شمال غرب کشور ایران تولید درب های فرفورژه با ریخته گری بسیار افزایش پیدا کرده است. دلیل این موضوع هم مزایای ریخته گری در درب های فرفورژه‎ است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

طراحی منحصر به فرد درب با اشکال کوچک و بزرگ

از مزایای ریخته گری در درب های فرفورژه‎ می توان به طراحی منحصر به فرد این درب ها با اشکال کوچک و بزرگ اشاره کرد. در واقع، با کمک ریخته گری می توان طرح های ظریف و کم وزن چدنی را تولید کرد.

هم اینکه ریخته گری چدن می تواند برای طراحی اشکال با سایز چند تن هم مورد استفاده قرار گیرد. البته بدیهی است که وزن یک درب فرفورژه‎ نمی تواند به اندازه چند تن باشد. اما در صورت نیاز می توان وزن این درب ها را با ریخته گری کنترل و مدیریت کرد.

امکان تولید درب فرفورژه با کیفیت مکانیکی عالی و یکسان در هر قسمت

ریخته گری چدن مخصوص درب های فرفورژه‎ می تواند باعث ساخت درب های باکیفیت مکانیکی بالا شود. اما از همه مهم تر این است که تمامی بخش های این درب، دارای خاصیت مکانیکی یکسانی هستند. به طور مثال، مقاومت بالای درب فرفورژه‎ با مقاومت بخش پایینی فرفورژه‎ متفاوت نخواهد بود.

امکان طراحی اشکال پیچیده هندسی با ریخته گری

هر نوع طرحی با ساخت قالب سه بعدی برای ریخته گری چدن مخصوص درب های فرفورژه قابل اجرا خواهد بود. حتی اشکال پیچیده هندسی که دارای طرح های شلوغ هستند را هم می توان با هنر ریخته گری اجرا کرد. بنابراین، از دیگر مزایای ریخته گری برای درب های فرفورژه‎ می توان به امکان تولید درب های فرفورژه‎ با زیبایی فوق‎العاده اشاره کرد.

درب فرفورژه
درب فرفورژه

کاربردهای مختلف درب های فرفورژه‎ چدنی ریخته گری شده چیست؟

درب های فرفورژه‎ چدنی ریخته گری شده به دلیل داشتن ظاهر خاص و مقاومت بالا، می توانند جایگزین خوبی برای درب های رایج در بازار باشند. از جمله کاربردهای مختلف درب های فرفورژه‎ چدنی ریخته گری شده عبارتند از:

 • استفاده به عنوان درب حیاط. درب های فرفورژه‎ ریخته گری شده، زیبایی منحصر به فردی به درب حیاط می دهند. می توان این درب ها را برای درب حیاط منزل و یا مراکز مختلف اداری و تجاری و آموزشگاهی مورد استفاده قرار داد.
 • استفاده به عنوان درب باغ. زیبایی درب های فرفورژه از جنس چدن می تواند دکوراسیون و نمای بیرونی باغ را جذاب تر نشان دهد. بنابراین، می توان این نوع درب ها را هم برای مقاومت بالا و هم برای زیبایی جهت نصب در باغ ها مورد استفاده قرار داد.
 • استفاده به عنوان درب پارکینگ منازل و مراکز تجاری و اداری. امکان نصب درب فرفورژه چدنی ریخته گری شده برای پارکینگ های منازل، مراکز تجاری و اداری وجود دارد.

جمع بندی

ریخته گری چدن مخصوص درب های فرفورژه‎ از جمله اقداماتی است که از سوی افراد متخصص در زمینه ریخته گری انجام می شود. ریخته گری برای درب های فرفورژه‎ مزایای خاص خودش را دارد و می تواند زیبایی یک درب را تضمین کند. در این مقاله در مورد ریخته گری برای درب های فرفورژه چدنی و مزایای آن صحبت کردیم.

در حال حاضر، می توان این درب ها را برای درب پارکینگ، حیاط و باغ سفارش داد و از زیبایی و خواص مکانیکی این درب ها بهره مند شد.

2 دیدگاه در “5 نکته مهم در ریخته گری چدن مخصوص درب های فرفورژه چیست؟

 1. fevoild گفت:

  how does tamoxifen work For obvious reasons, rest and sleep will be extremely important after the conclusion of your bodybuilding contest

 2. Georgepah گفت:

  Технический проект помещения
  Благодаря техническому проекту Вы будете понимать где будут находиться выключатели, розетки, как будет расставлена мебель и технические приборы
  Наши выполненные работы:
  жк гарантия ул. дежнева шлюхи удовлетворены
  [url=https://rivont.ru/]удобное пакетное предложение распространения порно на Rivont.ru[/url]
  Таунхаус в Немецкой деревне
  S площадь: 193,5
  Стоимость общая: 3 600 000 руб.
  Стоимость работ+материалов: 18 605р./м2
  ЖК Победный 2-х комнатная квартира
  S площадь: 53,12
  Стоимость общая: 622 664 руб
  Стоимость работ+материалов: 11 722 р./м2
  С Rivont ВСЕ чистовые материалы для ремонта вы можете выбрать в одном месте!
  Работа, доставка, разгрузка, подъем, вынос мусора и уборка включены в стоимость.
  ВАЖНО: мы не занимаемся частичным ремонтом или доделками.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *