عمومی

چهارچوب چوبی و درب با روکوب چیست؟

چهارچوب درب چوبی

زیبایی یک درب ساختمانی، به ظاهر آن وابسته است. به کار رفتن ترکیب رنگ های جذاب و چوب های منحصر به فرد در درب چوبی، زیبایی فوق العاده ای به ساختمان ها می دهد. در واقع، اگر بخواهیم خلاصه و جامع بگوییم، درب های چوبی تکمیل کننده دکوراسیون منزل هستند.

فارغ از اینکه خود درب چوبی باید دارای ظاهر جذابی باشد، می بایست یک چهارچوب مناسب نیز برای درب های چوبی انتخاب کرد. شاید تا به حال به اهمیت انتخاب چهارچوب چوبی و یا درب با روکوب فکر نکرده باشید. اما ما در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد چهارچوب های چوبی و فلزی با روکوب، صحبت کنیم.

چهارچوب درب چوبی
چهارچوب درب چوبی

چهارچوب درب چیست و چه انواعی دارد؟

به طور کلی، اگر بخواهیم درب های ساختمانی را به دو بخش مختلف تقسیم بندی کنیم، می توانیم به چهارچوب درب و خود بخش اصلی درب اشاره کنیم. در واقع، زمانی که قرار است که یک درب برای ساختمان نصب شود، نیاز است که چهارچوب درب در مکان مورد نظر قرار داده شده باشد تا بتوان لولاها و لوازم جانبی درب ها را در این چهارچوب نصب کرد.

چهارچوب درب دارای تنوع زیادی است. به همین خاطر، می توان آن ها را با توجه به سبک درب و دکوراسیون یک فضا مورد استفاده قرار داد. شاید برای شما این سوال مطرح شود که چهارچوب درب دارای چه انواعی است؟ متریالی که برای ساخت چهارچوب درب مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند باعث ایجاد در چهارچوب های درب شود. به طور کلی، می توان چهارچوب های درب را به سه دسته زیر تقسیم بندی کرد.

چهارچوب چوبی درب

چهارچوب چوبی درب، یکی از انواع چهارچوب هایی است که می توان برای تمامی درب های ساختمانی مورد استفاده قرار داد. از مزایای این چهارچوب می توان به زیبایی منحصر به فرد و تنوع بالای آن اشاره کرد. البته مقاومت چهارچوب های چوبی نسبت به چهارچوب های فلزی کمتر است. به همین خاطر، شاید برخی از مهندسین ترجیح دهند که به جای استفاده از چهارچوب های چوبی، اقدام به استفاده از چهارچوب های فلزی کنند.

با این حال در سبک دکوراسیون مدرن و امروزی، استفاده از چهارچوب چوبی مزایای بیشتری پیدا کرده است. به خصوص اینکه می توان دقیقا همان رنگ و مدل چوبی که برای بخش اصلی درب مورد استفاده قرار داد را هم برای چهارچوب استفاده کرد. در این صورت یک همخوانی فوق العاده جذابی بین چهارچوب درب و درب اصلی ایجاد می شود.

چهارچوب فلزی درب
چهارچوب فلزی درب

چهارچوب فلزی درب

یکی دیگر از انواع چهارچوب هایی که می توانند برای درب های ساختمانی استفاده شوند، چهارچوب های فلزی هستند. این چهارچوب ها ممکن است نسبت به چهارچوب های فلزی گران قیمت تر باشند. اما بدیهی است که کیفیت چهارچوب فلزی نسبت به چهارچوب های چوبی بالاتر است. از نظر مقاومت و استحکام در برابر ضربه، چهارچوب فلزی درب بهتر عمل می کند. اما زیبایی یک چهارچوب فلزی به اندازه چهارچوب چوبی نیست.

اگرچه در اکثر موارد سعی می شود که چهارچوب های فلزی را با رنگ های خاص رنگ آمیزی کنند تا ظاهری جذاب تر و خاص تر داشته باشند. اما باز هم این چهارچوب ها نمی توانند نیازهای دکوراسیون امروزی را برطرف کنند.

چهارچوب پی وی سی چیست؟

چهارچوب پی وی سی یکی از انواع چهارچوب هایی است که می تواند برای ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. چهارچوب های PVC دارای مقاومت خوبی در برابر حرارت هستند. این چهارچوب ها از ورود هوای سرد به داخل و از خروج هوای گرم از داخل منزل جلوگیری می کنند. عایق دما و صدا بودن از جمله ویژگی های بسیار خوب این نوع چهارچوب محسوب می شود.

چهارچوب چوبی با روکوب
چهارچوب چوبی با روکوب

چگونه می توان چهارچوب فلزی درب را با درب های چوبی همخوانی داد؟

به هر حال ممکن است نیاز داشته باشید که در ساختمان خود از چهارچوب فلزی استفاده کنید. یا اینکه درب خانه و ساختمان مورد نظر شما از ابتدا با چهارچوب فلزی طراحی شده است. در این صورت، به سادگی نمی توانید چهارچوب درب را از جا بکنید و یک چهارچوب چوبی جایگزین آن کنید.

بهترین راهکار برای زیباتر کردن چهارچوب های فلزی، استفاده از روکوب است. شاید تا به حال در مورد درب با روکوب شنیده باشید. این نوع درب دارای یک روکش چوبی است که ظاهر بسیار جذابی دارد و می تواند به راحتی جایگزین درب های چوبی موجود در بازار شود. چهارچوب با روکوب نیز دقیقا مشابه با درب با روکوب است.

می توان برای زیباتر کردن چهارچوب های فلزی، از روکوب های منحصر به فرد روی این چهارچوب ها استفاده کرد. این روکوب ها از جنس چوب هستند و ظاهری مشابه با چهارچوب های چوبی به چهارچوب های فلزی خواهند داد. بنابراین، یک همخوانی خوبی بین چهارچوب های فلزی و درب های چوبی ایجاد می شود.

تنوع درب و چهارچوب با روکوب و تکمیل دکوراسیون یک ساختمان

این روزها امکان خرید درب با روکوب و چهارچوب با روکوب با تنوع بسیار زیادی فراهم شده است. همه افرادی که به دنبال حفظ زیبایی درب های ساختمانی خودشان اند، می توانند از چهارچوب های چوبی و منحصر به فرد استفاده کنند. اما با توجه به مقاومت چهارچوب های فلزی، استفاده از این چهارچوب ها و اضافه کردن روکوب به آن ها، مزیت های بیشتری را به دنبال دارد.

خوشبختانه، تنوع زیادی برای انواع روکوب ها در چهارچوب های چوبی وجود دارد. رنگ های متفاوت، مدل های چوب مختلف و بازه قیمتی متنوعی که در این چهارچوب های روکوب شده وجود دارد، باعث شده تا بتوانید این روکوب ها را بسته به دکوراسیون منزل یا ساختمان خریداری کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد چهارچوب چوبی و درب با روکوب صحبت کردیم. همانطور که اشاره کردیم، درب با روکوب همان درب های معمولی است که دارای یک روکوب چوبی یا غیر چوبی می باشد.

چهارچوب های فلزی می توانند مانند درب های روکوب، با روکوب های خاص مزین شوند تا همخوانی بیشتری با درب های چوبی امروزی داشته باشند. بنابراین، در حال حاضر با توجه به روکوب های متنوع موجود در بازار می توان این محصولات را برای تکمیل دکوراسیون یک فضا انتخاب کنید و از زیبایی آن ها بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *