مقالات مرتبط با درب فرفورژه, عمومی

درب فلزی فرفورژه چیست؟

درب فلزی فرفورژه چیست؟

درب‌های فرفورژه، درب‌هایی فلزی هستند که عموم مردم با آن آشنایی دارند. درب‌های فرفورژه، می‌توانند به عنوان درب‌های حیاط، هال، ورودی، پارکینگ و… مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین قابل ذکر است، از فرفورژه در برخی قطعات پنجره‌ها، راه پله‌ها و… نیز استفاده می‌شود. بنابراین حتی اگر نام «درب‌های فرفورژه» به گوشتان نا آشنا باشد، قطعاً آن‌ها را از نزدیک، در ساختمان‌های مختلف به چشم دیده‌اید. در این مطلب قصد داریم در مورد درب‌های فرفورژه و هر چیزی که مربوط به آن‌ها است صحبت کنیم.

درب فلزی فرفورژه چیست؟

قبل از این که از درب‌های فرفورژه صحبت کنیم، بهتر است کمی با خود فرفورژه آشنا‌تر شویم. قطعات فلزی از جنس میلگرد که تحت فشار با دستگاه‌های خم کن، تحت شرایط گرما و حرارت مستقیم کوره‌های ۴۰۰ درجه، در نهایت به اشکال گوناگون درمی‌آیند، تحت عنوان فرفورژه شناخته می‌شوند. درب‌های فرفورژه در ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند.

درب‌های فرفورژه نیز درب‌هایی هستند که برای ساخت آن‌ها از قطعات فلزی فرفورژه استفاده شده است. درب‌های فرفورژه می‌توانند مطابق با سلیقه متقاضی، به عنوان درب پارکینگ، درب ورودی ساختمان، درب باغ و… مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین برخی قطعات این درب‌ها که در زیبا‌سازی ظاهر درب‌ها نقش دارند، در قسمت ریخته‌گری، با به کار‌گیری تکنیک‌ها و روش‌های مختلف و متعدد ساخته می‌شوند. مورد قابل ذکر دیگری که در مورد درب‌های فرفورژه وجود دارد این است که این درب‌ها قابلیت رنگ‌پذیری بالایی دارند.

به همین دلیل می‌توانید آن‌ها را به سلیقه خود و با نمای کلی ساختمان تطابق دهید. همچنین این درب‌ها از استحکام بالایی برخوردار هستند و می‌توانند در محافظت از ساختمان شما در مقابل سارقین و… مؤثر واقع شوند.

از فرفورژه می‌توان برای ساخت درب‌های مختلف از جمله درب‌های تالار، باغ، ویلا، ساختمان مسکونی، درب‌های ریلی، درب پارکینگ و…. استفاده کرد.

استحکام و دوام درب‌های فلزی و چوبی فرفورژه:

درب‌های فرفورژه دارای دوام بالایی هستند و بسیار مستحکم‌اند. این موضوع در مورد هر دو نوع درب فرفورژه، چوبی و فلزی صدق می‌کند.

درب فلزی فرفورژه تک لنگه:

درب‌های فرفورژه تک لنگه اغلب برای ویلاها و باغ‌های وسیع و پارکینگ‌های طبقاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. درب‌های فرفورژه تک لنگه، می‌توانند به عنوان زیباترین درب‌های فلزی برای پارکینگ‌ها معرفی شوند. طرح‌هایی که روی این دسته از درب‌های فرفورژه اجرا می‌‌شوند، جزء زیباترین و جذاب‌ترین‌ها به شمار می‌روند. ساخت و تولید درب‌های تک لنگه فرفورژه می‌تواند رزومه سازنده را پر بار تر کند.

درب فلزی فرفورژه دو لنگه:

استفاده از این دسته از درب‌های فرفورژه بیشتر، در صنعت ساختمان‌سازی به چشم می‌خورد. البته ساختمان‌هایی که عرض کمتری دارند، برای استفاده از درب‌های فرفورژه دو لنگه مناسب‌تر هستند. افرادی که به ساخت و ساز این درب‌ها مشغول هستند باید دقت خود را در متقارن‌سازی بالا ببرند. چرا که متقارن بودن درب‌های دو لنگه فرفورژه، تأثیر زیادی در زیبا به نظر رسیدن آن‌ها خواهد داشت.

درب فلزی فرفورژه سه لنگه (سه لتی):

این نوع درب‌ها بیشتر مناسب پارکینگ‌هایی هستند که در طبقه همکف واقع شده‌اند.

درب فلزی فرفورژه چهار لنگه:

برخی ساختمان‌هایی که از فضای کافی برخوردار نیستند، ترجیح می‌دهند برای حفظ تقارن، به جای درب‌های سه لنگه فرفورژه، از درب‌های فرفورژه چهار لنگه استفاده کنند. البته در حال حاضر این دسته از درب‌های فرفورژه کاربرد چندانی ندارد.

درب فلزی فرفورژه ریلی:

ساختمان‌هایی که نیاز به درب‌های ورودی با ابعاد بزرگ دارند، می‌توانند درب‌های فرفورژه ریلی را به عنوان یکی از بهترین موارد، در لیست گزینه‌های خود قرار دهند. از جمله ساختمان‌هایی که درب‌های فرفورژه ریلی می‌تواند برای آن‌ها مناسب باشد، می‌توان به ساختمان کارخانه‌ها، ویلا‌ها، تالار‌ها، باغ‌های بزرگ و پارکینگ‌ها و… اشاره کرد. درب‌های فرفورژه ریلی اغلب به همراه درب‌های نفر رو، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

درب فلزی فرفورژه نفر رو:

درب نفر رویی که برای اغلب ساختمان‌ها مورد استفاه قرار می‌گیرد، از نوع درب‌های فرفورژه است. درب‌های نفر رو، زیاد در تیر رس دید قرار ندارد، اما علی رغم این موضوع، به عنوان درب اصلی ساختمان شناخته می‌شوند. بنابراین مسائل مربوط به زیبا‌سازی ظاهر آن بسیار مهم است. بهتر است درب نفر رو فرفوژه، متناسب و مطابق با طرح و رنگ دربی که برای پارکینگ استفاده شده، باشد.

نحوه تولید درب‌های فرفورژه چگونه است؟

برای ساخت یک درب فلزی فرفورژه مناسب و با کیفیت، نیاز به متریالی مرغوب و افراد ماهری داریم که بتوانند با به کار‌گیری مهارت خود و متریال، به بهترین نحو ممکن درب‌های فروفورژه را تولید کنند. همچنین لازم است قبل از اقدام به ساختن درب فرفورژه، شروع به طراحی درب کرد. چرا که بدون داشتن طرحی درست، زیبا، مناسب و دقیق از درب‌، نمی‌توان دربی مناسب با ظاهر زیبا تولید کرد. سپس قطعات فرفورژه، مطابق با طرحی که از درب داریم، در کنار هم قرار گرفته و با استفاده از جوش کاری به هم متصل می‌شوند.

پس از این که همه قطعات به هم متصل شد، برای حفظ زیبایی کار، لازم است نقاطی که مورد جوش کاری قرار گرفتند، با استفاده از ابزاری به نام سنگ ساب، مسطح و تراز شوند. حال نوبت به چربی زدایی سطح درب و درز‌گیری آن است. پس از این مرحله نیز درب با استفاده از رنگ‌های پودری و قرار‌گیری در کوره‌های مخصوص، رنگ‌آمیزی می‌شود. قطعاتی که در ریخته‌گری برای زیبا‌سازی درب فلزی فرفورژه تولید می‌شوند نیز در نهایت روی درب قرار گرفته و به آن اتصال پیدا خواهند کرد.

قیمت درب فلزی فرفورژه چگونه است؟

قیمت درب‌های فرفورژه در پایان کار، پس از وزن کردن درب تعیین می‌شود. وزن درب، قطعاتی که برای زیبا‌سازی درب به کار رفته‌اند، ابعاد، طرح، رنگ‌آمیزی و…. همگی می‌توانند در قیمت‌گذاری درب‌های فرفورژه تأثیر‌گذار باشند. اما در کل درب‌های فرفورژه از قیمت مناسبی نسبت به سایر محصولات مشابه دارند.

قیمت درب فرفورژه

مقاله پیشنهادی: ۷ نکته که قبل از سفارش درب فرفورژه باید بدانید!

سخن آخر…

همان طور که از مطالعه مطلب دریافت شد، درب‌های فرفورژه درب‌هایی هستند که از قطعات فلزی از جنس میلگرد ساخته می‌شوند. درب‌های فرفورژه در انواع و ابعاد مختلفی تولید می‌شوند. همچنین قابلیت رنگ‌آمیزی دارند و از قطعات فرفورژه برای زیبا‌سازی آن‌ها استفاده می‌شود. درب‌های فرفورژه استحکام بالایی دارند و می‌توانند از لحاظ ایجاد امنیت و محافظت نیز نمره خوبی بگیرند. همچنین درب‌های فرفورژه با همه مزایایی که دارند، از قیمت مناسبی نیز برخوردار هستند که این موضوع موجب محبوبیت بیشتر آن‌ها می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *